Podios

Kata

Kata Benjamín Masc Gensei-Ryu

1 FERNÁNDEZ HETTINGA, RUBÉN GCC Gold
2 TORIBIOS SALOR, ALFONSO KDO Silver

Kata Alevín Mixto Gensei-Ryu

1 LISTE LÓPEZ, JUÁN GCC Gold
2 FERNÁNDEZ HETTINGA, ADRIANA GCC Silver

Kata Infantil Mixto Gensei-Ryu

1 ALONSO FERNÁNDEZ, DAVID GCC Gold
2 LABORDA UZAL, ANA GCC Silver

Kata Juvenil Masc Gensei-Ryu

1 TAMARGO SALGADO, BELTRÁN GCC Gold
2 GONZÁLEZ PRADO, JORGE GCC Silver

Kata Juvenil Fem Gensei-Ryu

1 GARCIA TRELLES, ÁGORA KDO Gold
2 PEÑALOSA ESCUDERO, NELA KDO Silver
3 GONZALEZ BERNARDO, SILVIA GCC Bronze

Kata Cadete Masc Gensei-Ryu

1 COTO GARCÍA, JAIME GCC Gold
2 CASTAÑON ANTON, MARCOS GCC Silver

Kata Cadete Fem Gensei-Ryu

1 OTERO CORUJO, SILVIA GCC Gold
2 DIEGO PEÑA, PAULA GCC Silver

Kata Junior Masc Gensei-Ryu

1 FERNANDEZ ACOSTA, JULIO TKM Gold
2 MARTIN GRANDE MORIES, RUBEN WAS Silver

Kata Junior Fem Gensei-Ryu

1 ÁLVAREZ FLECHA, LUCÍA GCC Gold
2 ROMERO LLAMAS, MARÍA GCC Silver
3 AMADO FERNÁNDEZ, PAULA GCC Bronze

Kata Senior Masc Gensei-Ryu

1 FERNANDEZ ACOSTA, JULIO TKM Gold
2 MARTIN GRANDE MORIES, GONZALO WAS Silver

Kata Senior Fem Gensei-Ryu

1 ÁLVAREZ FLECHA, LUCÍA GCC Gold
2 LOPEZ RUIZ, SALMA KHI Silver
3 CORRAL VILLA, CRISTINA WAS Bronze

Kata Vet2 Masc 50-59 Gensei-Ryu

1 PEREZ TRASHORRAS, JAVIER KDO Gold
2 SANTOS LOPEZ, JOSE WAS Silver
3 MUZAS VAZQUEZ, ANGEL WAS Bronze
3 OTERO RODRÍGUEZ, ALBERTO GCC Bronze
5 GUTIERREZ LOPEZ, ANTONIO WAS Diploma

Kata Vet3 Masc ≥60 Gensei-Ryu

1 CESPEDES MORENO, MARIANO WAS Gold
2 GARCIA HERNANDEZ, ARTURO M. WAS Silver
3 MOLINA SOTO, CARLOS WAS Bronze

Kata Veteranos Fem Open Gensei-Ryu

1 DE LA ROCA PASCUAL, YOLANDA GCC Gold
2 CEBRIA ANDREU, MONTSERRAT WAS Silver

Kata Benjamín Masc Goju-Ryu

1 CARRILLO GARRIDO, NEYZAN KSV Gold
2 RUIZ RODRÍGUEZ, ENOL LOA Silver

Kata Benjamín Fem Goju-Ryu

1 GONZÁLEZ LABRADO, RUTH GYM Gold
2 PUEBLA HERNÁNDEZ, MARIA LOA Silver
3 GARCÍA ANDRÉS, JULIA KSV Bronze

Kata Alevín Masc Goju-Ryu

1 FERNÁNDEZ SANCHIZ, HUGO KSV Gold
2 ASENSIO IZQUIERDO, ALAN KSV Silver
3 BAEZA GÓMEZ, ISAAC KSV Bronze
3 SÁNCHEZ MILLA, JORGE KSV Bronze
5 OTERO HIDALGO, JORGE LOA Diploma
5 SASTRE PEREZ, RUBEN LOA Diploma

Kata Alevín Fem Goju-Ryu

1 CASTRO RUBIO, GINA KSV Gold
2 MANZUETA LIMIÑANA, HOLLY KSV Silver
3 BASTANCHURY SANCHEZ-ESCALONILLA, JULIA LOA Bronze
3 MANDROIU MANDROIU, CARINA LOA Bronze
5 FRAILE SANCHEZ, LOLA LOA Diploma
5 DÍAZ HERNÁNDEZ, ALMA GYM Diploma

Kata Infantil Masc Goju-Ryu

1 MARTIN RODRIGUEZ, HECTOR AER Gold
2 ROS TORREGROSA, JORGE KSV Silver
3 MACHUCA PALENCIA, AARON LOA Bronze
3 MORENTE MARÍN, HÉCTOR KSV Bronze
5 GÓMEZ BAENA, MAEL GYM Diploma

Kata Infantil Fem Goju-Ryu

1 OCAÑA JIMENEZ, CECILIA GYM Gold
2 CASTRO RUBIO, HANNA KSV Silver
3 ATIENZA GIMÉNEZ, ALICIA KSV Bronze
3 GARCÍA LÓPEZ, SARA KSV Bronze
5 FERNÁNDEZ TORREGROSA, SOFÍA KSV Diploma
5 SANCHEZ HERNANDEZ, ALICIA LOA Diploma

Kata Juvenil Masc Goju-Ryu

1 AGUILAR PÉREZ, IVÁN KSV Gold
2 CALBÓ AGUDELO, BIEL EQ4 Silver
3 SÁNCHEZ MILLA, ALBERTO KSV Bronze
3 LILLO JELLIS, LIAM KSV Bronze
5 GARCÍA ANDRÉS, ALVARO KSV Diploma

Kata Juvenil Fem Goju-Ryu

1 GONZALEZ DE LA ALEJA PEREZ, SOFIA KSV Gold
2 CHACON MACIAS, VALERIA KSD Silver
3 MANDROIU MANDROIU, MARINA LOA Bronze
3 BERBEGAL NAVARRO, DANIELLA KSV Bronze
5 OCAÑA JIMėNEZ, CANDELA GYM Diploma

Kata Cadete Masc Goju-Ryu

1 CASTRO LOPEZ, BRAULIO KSV Gold
2 GARCÍA LÓPEZ, HÉCTOR KSV Silver
3 SANCHEZ ESPARCIA, RODRIGO KSV Bronze
3 CARRETERO MASCARAQUE, HUGO KSV Bronze
5 GÓMEZ BAENA, UNAI GYM Diploma
5 BORRELL FERNÁNDEZ, ISAAC EQ4 Diploma

Kata Cadete Fem Goju-Ryu

1 CASTRO LOPEZ, ROCIO KSV Gold
2 LILLO JELLIS, ARIANNE KSV Silver
3 VAQUERO MUÑOZ, LUCIA G ADA Bronze
3 DEL VALLE RUIZ, ALEJANDRA KSV Bronze
5 ARRABAL TORRES, MARTA KIH Diploma

Kata Junior Masc Goju-Ryu

1 MORILLO MARTÍNEZ, JORGE GOJ Gold
2 BLANCO RAMIREZ, IVAN KIH Silver
3 BUITRAGO COBOS, ALEJANDRO LOA Bronze

Kata Sub21 Masc Goju-Ryu

1 ALONSO CESPEDES, HECTOR KSV Gold
2 ALEJO JIMENEZ, POL KSD Silver

Kata Sub21 Fem Goju-Ryu

1 MOLINA MARTINEZ, LAIA KSD Gold
2 ESPINOSA MORA, AINHOA AER Silver

Kata Senior Masc Goju-Ryu

1 ALONSO CESPEDES, HECTOR KSV Gold
2 GARCIA SANTANA, HECTOR KSV Silver
3 APELLANIZ ESPIGA, ANGEL JAVIER SEI Bronze
3 CASTRO GONZÁLEZ, BRAULIO KSV Bronze
5 MORILLO MARTÍNEZ, JORGE GOJ Diploma
5 BLANCO RAMIREZ, IVAN KIH Diploma

Kata Senior Fem Goju-Ryu

1 RIESTRA CALOMARDE, CARLA KSV Gold
2 MOLINA MARTINEZ, LAIA KSD Silver
3 PICHEL VALLS, BERTA KIH Bronze
3 GÓMEZ-HIDALGO TENORIO, AINARA LOA Bronze
5 LÓPEZ SÁEZ, RAQUEL KSV Diploma
5 MONTANER BARRIO, BERTA SEI Diploma

Kata Vet1 Masc 35-49 Goju-Ryu

1 APELLANIZ ESPIGA, ANGEL JAVIER SEI Gold
2 GARCIA SANTANA, HECTOR KSV Silver
3 RUBIO CAÑOTO, ROBERTO KSD Bronze
3 CASTRO GONZÁLEZ, BRAULIO KSV Bronze
5 LOARCE SANCHEZ, JUAN FELIX LOA Diploma
5 IRURZUN SAN MIGUEL, LUIS ALBERTO SEI Diploma

Kata Vet3 Masc ≥60 Goju-Ryu

1 GIMENEZ LOPEZ, CARLOS KSV Gold
2 GONZÁLEZ IBÁÑEZ, MANUEL LOU Silver

Kata Veteranos Fem Open Goju-Ryu

1 MONTANER BARRIO, BERTA SEI Gold
2 LILLO BEVIA, GEMA KSV Silver
3 LÓPEZ SÁEZ, RAQUEL KSV Bronze

Kata Alevín Mixto Kyokushin-Kai

1 DE ANDRES FERNANDEZ, MARCOS YYN Gold
2 LOPEZ LARRAÑAGA, NAHIA YYN Silver

Kata Infantil Mixto Kyokushin-Kai

1 IZCUE TOLEDANO, VALERIA YYN Gold
2 CARCAMO CARDENAS, TELMO YYN Silver
3 AFONSO NICOLAS, NAYRA IKE Bronze
3 AHAJJAM AJARA, ISRAA YYN Bronze
5 PIRES MARAÑON, CARLOTA YYN Diploma
5 HERNANDO PALMA, IRAIA YYN Diploma

Kata Juvenil Masc Kyokushin-Kai

1 SARI MALOUFI, ISLAM YYN Gold
2 HERNANDO PALMA, ELEDER YYN Silver
3 TÉBAR GUERRERO, VICENTE KIK Bronze

Kata Juvenil Fem Kyokushin-Kai

1 ARRIETA BAJARANO, IRAIA YYN Gold
2 ZAFRA BAZ, MARTINA YYN Silver
3 LEZCANO IBARRONDO, MARA SNS Bronze
3 UGARTE SARACIBAR, CARLA YYN Bronze
5 TÉBAR GUERRERO, LIDIA KIK Diploma

Kata Cadete Masc Kyokushin-Kai

1 VACAS GONZALEZ DE ECHAVARRI, NICOLAS YYN Gold
2 BATISTA HERNANDEZ, DARIEL IKE Silver
3 RUIZ GONZALEZ, MIQUEL KIK Bronze

Kata Cadete Fem Kyokushin-Kai

1 MARTINEZ DE COMPAÑON URIARTE, GARBIÑE YYN Gold
2 GARRIGA SAEZ DE MATURANA, MAREN YYN Silver
3 MORÍN MIRANDA, JULIA IKE Bronze
3 GARCIA DE LA TORRE SOUTO, ADRIANA YYN Bronze
5 POPA, ANATASIA KIK Diploma
5 ALONSO GARCÍA, NORA IKE Diploma

Kata Junior Masc Kyokushin-Kai

1 SANTANO DEL VALLE, AIMAR YYN Gold
2 CONDE BLANCO, MARKEL YYN Silver
3 BOROBIA, OINATZ SNS Bronze
3 VARTENIUC, XAVIER SAI Bronze

Kata Junior Fem Kyokushin-Kai

1 VILLALUENGA MEDINA, LAIDA YYN Gold
2 ALONSO DEL CANTO, MAIALEN YYN Silver
3 LEZCANO, ANE SNS Bronze
3 EGUILETA GASET, AINHOA YYN Bronze
5 IZURRATEGI GOMEZ, IRATI SAI Diploma
5 CANOVAS PAMIES, MARIA KIK Diploma

Kata Sub21 Fem Kyokushin-Kai

1 BARONA AIALA, MADDI YYN Gold
2 BARANDIARAN DE LA CONCEPCIÓN, NAHIA SAI Silver
3 PACHON SANCHEZ, LUCIA CDD Bronze
3 GONZALEZ GARCIA, LEIRE YYN Bronze

Kata Senior Masc Kyokushin-Kai

1 LAMAS SANCHEZ, JON YYN Gold
2 VILLANUEVA URRALBURU, EDUARDO YYN Silver
3 SALVADOR DIAZ DE CERIO, DAVID YYN Bronze
3 JIMENEZ SOSOAGA, ASIER YYN Bronze
5 SAEZ MARIN, FCO. JAVIER YYN Diploma
5 CONDE BLANCO, MARKEL YYN Diploma

Kata Senior Fem Kyokushin-Kai

1 BARONA AIALA, MADDI YYN Gold
2 ALONSO DEL CANTO, MAIALEN YYN Silver
3 PACHON SANCHEZ, LUCIA CDD Bronze
3 SANCHEZ TRENADO, OINHANE YYN Bronze
5 IZURRATEGI GOMEZ, IRATI SAI Diploma
5 VILLALUENGA MEDINA, LAIDA YYN Diploma
7 GONZALEZ GARCIA, LEIRE YYN Diploma

Kata Vet1 Masc 35-49 Kyokushin-Kai

1 JIMENEZ SOSOAGA, ASIER YYN Gold
2 SANCHEZ BERRIO, CARLOS SAI Silver
3 IZURRATEGI ALBES, GORKA SAI Bronze

Kata Vet2 Masc 50-59 Kyokushin-Kai

1 ALMIÑANA TORREGROSA, JUAN CDD Gold
2 ILG BEIZTEGUI, EDGAR YYN Silver
3 SALVADOR DIAZ DE CERIO, DAVID YYN Bronze

Kata Vet3 Masc ≥60 Kyokushin-Kai

1 CLEMOT ZAMORA, JOSE VICENTE CDD Gold
2 SAEZ MARIN, FCO. JAVIER YYN Silver
3 LORA PÉREZ, JOSE MARÍA SKB Bronze

Kata Veteranos Fem Open Kyokushin-Kai

1 IBARRONDO PESCADOR, ANA MARIA SNS Gold
2 BAÑARES ONRAITA, MAITE YYN Silver
3 REINAGA, NICOLE SNS Bronze
3 GOMEZ PACHECO, ESTHER SAI Bronze

Kata Alevín Masc Renbu-Kai

1 TRENCO PAZ, HÉCTOR VAL Gold
2 MARE NOVO, MARIO VAL Silver

Kata Infantil Masc Renbu-Kai

1 VILAS CASTELAO, MARTIÑO AVL Gold
2 VIGO SUÁREZ, MATEO VAL Silver

Kata Infantil Fem Renbu-Kai

1 RODRÍGUEZ BARCIA, CARMEN VAL Gold
2 REBOIRAS CARBAJAL, ICÍA VAL Silver
3 CARRIL NIEVES, ROSALIA VAL Bronze
3 GÓMEZ VILARES, CARLA VAL Bronze
5 ROMERO VARELA, ADRIANA VAL Diploma
5 PIÑEIRO CORRAL, MARÍA VAL Diploma

Kata Cadete Masc Renbu-Kai

1 ÁLVAREZ IGLESIAS, VÍCTOR AVL Gold
2 BERMEJO ROEL, BRUNO AVL Silver
3 RODRIGUEZ BARCIA, ÁNGEL VAL Bronze

Kata Cadete Fem Renbu-Kai

1 TOUCEDA CONSTENLA, LUCÍA VAL Gold
2 DOMÍNGUEZ DEVESA, LUCÍA AVL Silver
3 VILAS CASTELAO, XIANA AVL Bronze
3 BELO MARTÍNEZ, LARA AVL Bronze

Kata Junior Mixto Renbu-Kai

1 SUÁREZ SUÁREZ, XOEL AVL Gold
2 TRENCO PAZ, ALEJANDRA VAL Silver

Kata Sub21 Mixto Renbu-Kai

1 ORTEGA GUTIÉRREZ, CARMEN AVL Gold
2 CASTRO GÓMEZ, MAURO AVL Silver

Kata Senior Masc Renbu-Kai

1 SAAVEDRA SÁNCHEZ, DAVID AVL Gold
2 CASTRO GÓMEZ, MAURO AVL Silver
3 ALDREY BLANCO, LUCAS AVL Bronze
3 VIAÑO GIL, JOSÉ DANIEL AVL Bronze

Kata Senior Fem Renbu-Kai

1 TOJO VELASCO, CRISTY SHEDIMAR AVL Gold
2 ORTEGA GUTIÉRREZ, CARMEN AVL Silver
3 ÁLVAREZ FERNÁNDEZ, LARA VAL Bronze
3 LORENZO CENDAL, LETICIA AVL Bronze
5 ÁLVAREZ FERNÁNDEZ, LORENA VAL Diploma
5 GESTOSO CASTROAGUDÍN, ANDREA VAL Diploma

Kata Veteranos Mixto Open Renbu-Kai

1 SAAVEDRA SÁNCHEZ, DAVID AVL Gold
2 PEDROUSO PUGA, SERAFIN VAL Silver
3 RODRÍGUEZ ROMERO, JAVIER REYES VAL Bronze
3 TOJO VELASCO, CRISTY SHEDIMAR AVL Bronze
5 TRENCO CLARO, IVÁN VAL Diploma

Kata Benjamín Masc Shito-Ryu

1 CANO CALVO, LUCAS KDK Gold
2 MARTIN MIRANDA, ENZO PIC Silver

Kata Benjamín Fem Shito-Ryu

1 BARROSO DELGADO, MARIA JESUS ACF Gold
2 ESPINOSA OLIVEROS, JULIA IPG Silver
3 GARCÍA MINGUEZ, LEYRE GZS Bronze

Kata Alevín Masc Shito-Ryu

1 ARDELEAN, GABRIEL GZS Gold
2 DEL VALLE CACERES, GAEL EKH Silver
3 MARTIN AGUILERA, TRAVIS PIC Bronze
3 HURTADO DE MENDOZA GARCIA, GUILLERMO PIC Bronze
5 SÁNCHEZ GARCÍA, DIEGO GZS Diploma

Kata Alevín Fem Shito-Ryu

1 ESCRIBANO BALMASEDA, INES KDK Gold
2 MARTIN MIRANDA, SALMA PIC Silver
3 KHADRAOUI, ESSRAA IPG Bronze
3 MERINO BILLILO, YESICA SPH Bronze
5 GÓMEZ-CARO CARRASCO, DANIELA GZS Diploma

Kata Infantil Masc Shito-Ryu

1 HITA ESPINAL, HECTOR PA. Gold
2 BARROSO DELGADO, JOSE RAMON ACF Silver
3 PORTAL MIRON, ADRIAN PIC Bronze
3 ESPINOSA OLIVEROS, ALEX IPG Bronze
5 CORRALES DELGADO, FERNANDO JAR Diploma
5 MARQUEZ RODRIGUEZ, ARES HKA Diploma

Kata Infantil Fem Shito-Ryu

1 MALO ARTIGAO, GRETEL SND Gold
2 GÓMEZ DE LA TORRE ADAN, JIMENA GZS Silver
3 CALLEJAS ROJO, AROA PA. Bronze
3 RODRIGUEZ MUÑOZ, TERESA CKM Bronze
5 RODRIGUEZ RODRIGUEZ, MARTA KJM Diploma
5 GOMEZ MENDOZA, SILVIA PA. Diploma

Kata Juvenil Masc Shito-Ryu

1 HERNANDEZ MUÑOZ, JAVIER KJM Gold
2 JIMENEZ MORENO, HUGO KJM Silver
3 ANDRES GARCIA, LUCAS SND Bronze
3 MARCOS ALEGRE, ERNESTO JAR Bronze
5 DEL VALLE CACERES, HUGO EKH Diploma
5 GRACIA TERRADOS, SAMUEL IPG Diploma

Kata Juvenil Fem Shito-Ryu

1 REVILLA LOPEZ, JIMENA CKM Gold
2 ZURERA MORENO, LUCIA PA. Silver
3 RODRIGUEZ BRETONES, MAR CKM Bronze
3 ZARAGOZA SIMÓN, INÉS GZS Bronze
5 ANDRES TOVAR, PATRICIA SHU Diploma
5 HIGUERO PASCUAL, AITANA PA. Diploma
7 SANCHEZ ALDANA, NOELIA IPG Diploma

Kata Cadete Masc Shito-Ryu

1 HERNANDEZ GRACIA, PEDRO SND Gold
2 REVILLA LOPEZ, UNAI CKM Silver
3 APARICIO LOPEZ, ALVARO CHUNHUI SND Bronze
3 BENITO BARRIO, JESUS KJM Bronze
5 SANCHEZ RUBER, GUILLERMO SND Diploma
5 TOLEDANO GONZALEZ, RODRIGO PIC Diploma

Kata Cadete Fem Shito-Ryu

1 REY VAQUERO, PAULA CKM Gold
2 MATEOS MUÑOZ, NOA KJM Silver
3 AZNAR JIMENEZ, MARA SND Bronze
3 ANDRES GARCIA, LUCIA SND Bronze
5 ESCOBAR MEAVILLA, BERTA SND Diploma
5 CORRALES DELGADO, ANDREA JAR Diploma

Kata Junior Masc Shito-Ryu

1 GARCIA PRADO, OSCAR CKM Gold
2 RIO PEÑA, OSCAR PA. Silver
3 FLORES CABALLERO, TIAGO SCR Bronze
3 HIGUERO PASCUAL, AITOR PA. Bronze
5 LLANOS PRIEGO, DAVID KJM Diploma

Kata Junior Fem Shito-Ryu

1 NAVARRO GARCIA, SOFIA IPG Gold
2 LOZANO GRAULIANA, ARIADNA SND Silver
3 DE LAMO GOIDESCU, LUCIA CKV Bronze
3 ANDRES CASTRO, MALVA CKV Bronze
5 CARRONDO DOMINGUEZ, KAREN JAR Diploma
5 RODRIGUEZ MARTIN, CARLA JAR Diploma

Kata Sub21 Masc Shito-Ryu

1 RUIZ GUTIÉRREZ, JAVIER KMC Gold
2 MENÉNDEZ MENOR, MANUEL ÁNGEL KYA Silver

Kata Sub21 Fem Shito-Ryu

1 PERNAUTE ANDRÉS, ANDREA SHU Gold
2 RODRÍGUEZ BRETONES, LUCIA CKM Silver
3 BALLESTA GORDILLO, ELENA KJM Bronze
3 CRISTIN QUINTANA, MIREYA A JAR Bronze

Kata Senior Masc Shito-Ryu

1 PALOMAR MATEO, SERGIO IPG Gold
2 CONSUEGRA GOMEZ, JESUS CKM Silver
3 GARCIA LUNA, CARLOS KMC Bronze
3 RUIZ GUTIÉRREZ, JAVIER KMC Bronze

Kata Senior Fem Shito-Ryu

1 PESTANA DE LA FE, TARAHIS GKU Gold
2 LOZANO GRAULIANA, ARIADNA SND Silver
3 SÁNCHEZ HERNÁNDEZ, DANIELA CDL Bronze
3 NAVARRO GARCIA, SOFIA IPG Bronze
5 PERNAUTE ANDRÉS, ANDREA SHU Diploma
5 CASTELLANO CURBELO, VARINIA KCD Diploma
7 NIETO DOVAL, MARTA TSU Diploma

Kata Vet1 Masc 35-49 Shito-Ryu

1 MATEOS HERRADOR, JOSE KJM Gold
2 NIETO MADRUGA, ENRIQUE CDL Silver
3 APARICIO FERNANDEZ, DAVID PIC Bronze
3 CHAMORRO DE LA ORDEN, JUAN DE DIOS TSU Bronze
5 DE CABO MACHIN, SERGIO FELIPE SCR Diploma

Kata Vet2 Masc 50-59 Shito-Ryu

1 RUIZ HURTADO, FERNANDO PA. Gold
2 TORIBIO GUZMAN, JOSE VICENTE ISH Silver
3 CHAMORRO FERNANDEZ, FRANCISCO DJZ Bronze
3 BUENO CORTES, IGNACIO SND Bronze
5 SANTOS GÓMEZ, JUAN CARLOS HKA Diploma

Kata Vet3 Masc ≥60 Shito-Ryu

1 PECO JIMENEZ, ANGEL TSU Gold
2 GARCIA ESPADA, LUIS ALBERTO CEN Silver
3 CONSUEGRA PEÑUELAS, JESUS CKM Bronze
3 DIAZ-PLAZA SANCHEZ, JAVIER MAB Bronze
5 CORTES DIAZ, JUAN PA. Diploma

Kata Vet1 Fem 35-49 Shito-Ryu

1 PESTANA DE LA FE, CATHAYSA MARIA GKU Gold
2 CARRETERO GUARDE, SILVIA TSU Silver
3 PEREIRA DA ROCHA, CATIA MARIA AVL Bronze

Kata Vet2 Fem 50-59 Shito-Ryu

1 VELAZQUEZ CAMENO, REBECA ISK Gold
2 RODRIGUEZ PARDO, GEMMA TSU Silver
3 OTIÑA HERNANDEZ, MARIBEL CKM Bronze
3 QUEVEDO MARTIN, MARIA YAIZA HKA Bronze

Kata Benjamín Masc Shotokan

1 GONZALEZ CANUTO, MARCO KTD Gold
2 MARTIN SEGURA, MARIO SHT Silver
3 ESPADA ORGILES, NICOLAS KSC Bronze
3 HERRERO FERNANDEZ, ABEL VCE Bronze

Kata Benjamín Fem Shotokan

1 MOYA SALIDO, ANGELA SKO Gold
2 CASTRO MAJADO, ANDREA BAÑ Silver
3 VEGA PUÑAL, ELENA KDK Bronze

Kata Alevín Masc Shotokan

1 PASTOR SANTAMARIA, MATEO KZK Gold
2 LUNGU, CHIRIL NOA Silver
3 RODRIGUEZ CARBALLO, ERIC RIV Bronze
3 ESTELLES PLAZA, SERGIO KZK Bronze
5 BLÁZQUEZ CORRIPIO, MIGUEL SBK Diploma
5 SAN SEGUNDO CABALLERO, AIMAR SBK Diploma
7 FRANCO LEN, ADRIAN SHR Diploma

Kata Alevín Fem Shotokan

1 VILLA HERRANZ, AFRICA SHT Gold
2 CASAL MIRALLES, BELEN KSC Silver
3 ARIZA LÓPEZ, ALBA KZK Bronze
3 DELGADO GONZALEZ, ALEJANDRA KNO Bronze
5 BLÁZQUEZ CORRIPIO, CARLA SBK Diploma

Kata Infantil Masc Shotokan

1 GONZÁLEZ MORCILLO, JAIME COM Gold
2 KAREAGA AZPIRI, JON MST Silver
3 MARTIN GONZALEZ, SANTIAGO SHT Bronze
3 HERNANDEZ GARCIA, HIZAN SBK Bronze
5 LEÓN CRUZ, HUGO GKU Diploma
5 GARCIA ESCOBAR, PABLO KDK Diploma
7 GARCIA ESCOBAR, ALVARO KDK Diploma
7 MARTINEZ ESCALANTE, CARLOS KZK Diploma

Kata Infantil Fem Shotokan

1 GARRIDO CAMARASA, AMPARO KZK Gold
2 SANCHEZ HERRAEZ, DANIELA SBK Silver
3 ALZOLA VILARRASA, BELEN GSK Bronze
3 BARANDICA PRATS, MARTA SAM Bronze
5 RIVAS ROMERO, SARA KZK Diploma
5 GIL RODRIGUEZ, LUCIA MMM Diploma
7 RIBAS DE LA TORRE, ALBA SAM Diploma
7 MENENDEZ KHAZRI, RANIA NOA Diploma

Kata Juvenil Masc Shotokan

1 CARRERA MARTÍNEZ, JOSE KZK Gold
2 MARTIN GONZALEZ, MARIO SHT Silver
3 MIGUEZ TYTARCHUK, DANIEL KSC Bronze
3 DE SOUZA KUCHENBAUR, UGO SAM Bronze
5 CALVO CALIPIENSO, FERNANDO KZK Diploma
5 SANCHEZ HERRAEZ, DIEGO SBK Diploma
7 PRADA RODRÍGUEZ, DIEGO RIV Diploma

Kata Juvenil Fem Shotokan

1 CHAPHIDZE LIPARTELIANI, ANASTASIA COM Gold
2 RUIZ NIETO-MÁRQUEZ, MIRIAM KZK Silver
3 ALCOCER LUCAS, NOA KZK Bronze
3 GOMEZ DIEZ, DANIELA NOA Bronze
5 NARVÁEZ MUÑOZ, CLARA GSK Diploma
5 ALONSO DELGADO, LUCIA NOA Diploma
7 ALZOLA VILARRASA, MARTINA GSK Diploma
7 GARCIA SANCHEZ, CARMEN LDV Diploma

Kata Cadete Masc Shotokan

1 ARRIBAS JIMÉNEZ, OSCAR SHT Gold
2 ROMAN ARLANDI, PEDRO GSK Silver
3 GONZALEZ FEBLES, MANUEL GKU Bronze
3 GARCIA SANCHEZ, NOAH NOA Bronze
5 MCCARTHY FLORIDO, JAMES GKU Diploma
5 MURIEL RIVERA, MATIAS GKU Diploma

Kata Cadete Fem Shotokan

1 MARTIN GONZALEZ, CELIA SHT Gold
2 GONZALEZ DIAZ, NAIALA GLK Silver
3 HERNÁNDEZ CALPE, NOEMI KZK Bronze
3 BARROS MARTIN, MATILDA NOA Bronze
5 FOUZI GARNICA, AISHA COM Diploma
5 TUR GARCIA, PAULA SAM Diploma
7 LUNGU, ARINA NOA Diploma
7 SERNA FUSTER, LAIA SHR Diploma

Kata Junior Masc Shotokan

1 MEIER CANDELA, BRUNO KSC Gold
2 MARIN MEDINA, RAÚL COM Silver
3 GOMEZ DIEZ, DAVID NOA Bronze
3 JIMENEZ MATEO, ANDER BON Bronze
5 LERMA DEL REAL, SERGIO SJR Diploma
5 FALCÓ VEGA, IZAN VDU Diploma

Kata Junior Fem Shotokan

1 DEL POZO MORENO, IRATI STA Gold
2 JIMENEZ CASTILLO, CLAUDIA SBK Silver
3 ALIJAS JUSTEL, MIRIAM BAÑ Bronze
3 JIMENEZ SANCHEZ-MORATE, SARA SHT Bronze
5 VALENCIA AGUIRRE, BRENDA CHERYL GSK Diploma

Kata Sub21 Masc Shotokan

1 IGLESIAS GARCIA, MANUEL KSC Gold
2 TORRENS URRA, IKER BON Silver
3 SANTESTEBAN ESPUELAS, BORJA BO2 Bronze

Kata Sub21 Fem Shotokan

1 BILBAO PÉREZ, NAIA STA Gold
2 TORKINGTON REVUELTA, THAIS SKI Silver
3 DEL CAMPO URBANO, SARA SJR Bronze

Kata Senior Masc Shotokan

1 CARBONELL LOPEZ, JOSE MANUEL KZK Gold
2 SANTESTEBAN ESPUELAS, BORJA BO2 Silver
3 BRETOS TABAR, ENRIQUE BON Bronze
3 IGLESIAS GARCIA, MANUEL KSC Bronze
5 LANDA GARRO, XABIER ARJ Diploma
5 TORRENS URRA, IKER BON Diploma
7 JIMENEZ MATEO, ANDER BON Diploma

Kata Senior Fem Shotokan

1 BILBAO PÉREZ, NAIA STA Gold
2 TORKINGTON REVUELTA, THAIS SKI Silver
3 JIMENEZ SANCHEZ-MORATE, SARA SHT Bronze
3 ROTGER ALZINA, IRENE MOT Bronze

Kata Vet1 Masc 35-49 Shotokan

1 BILBAO SANCHEZ, IKER STA Gold
2 GARCÍA GRACIA, JOSE ANTONIO SAM Silver
3 KRINGS LAFUENTE, SVEN KZK Bronze
3 GIL DIAZ, ALEJANDRO EKM Bronze
5 JIMENEZ VILLARRUBIA, CARLOS ANDRES VCE Diploma
5 GONZALEZ DE FEZ, RUBEN KZK Diploma

Kata Vet2 Masc 50-59 Shotokan

1 GONZALEZ LOZANO, MIGUEL ANGEL SJR Gold
2 VARO PICAZO, FRANCISCO KUG Silver
3 TCHEY BAFFIONI, DANIEL KTD Bronze
3 GARCIA HERNANDEZ, CARLOS ANTONIO LDV Bronze
5 FRESNO CASTRO, MANUEL SJR Diploma

Kata Vet3 Masc ≥60 Shotokan

1 GUERRERO MALDONADO, RAFAEL ARJ Gold
2 LANDA ECHEVERRIA, PEDRO LUIS ARJ Silver
3 REQUE CEREIJO, GUSTAVO ADOLFO ZEN Bronze
3 ORTEGA GALAN, FRANCISCO SKO Bronze
5 RUIZ GUZMAN, LUIS MIGUEL KDK Diploma
5 CARBONELL GUILLEM, JOSE KZK Diploma

Kata Vet1 Fem 35-49 Shotokan

1 ROTGER ALZINA, IRENE MOT Gold
2 RODRIGUEZ BORREGO, MARTA STA Silver
3 GASTALDELLO, FRANCESCA SAM Bronze
3 GARCIA MARTIN, AINOHA SBK Bronze
5 SAFAR SAMAAN, ANTUANET SAM Diploma

Kata Vet2 Fem 50-59 Shotokan

1 ARIZ GANUZA, ARANTXA SJN Gold
2 SANCHEZ SANCHEZ, SILVIA JUT Silver
3 VILARRASA GARCIA, MARIA GSK Bronze

Kata Infantil Mixto Wado-Ryu

1 GARCIA REDONDO, HUGO CLM Gold
2 MARTIN AVILA, HUGO CLM Silver
3 SOTODOSOS RODRIGO, IRENE CLM Bronze
3 ALARCON ABENZA, JESUS CLM Bronze
5 LAZARO JIMENEZ, MARCOS CLM Diploma
5 GARCIA VAZQUEZ, PABLO BUW Diploma

Kata Juvenil Mixto Wado-Ryu

1 TORNAY GIL, SARA BUW Gold
2 DIAZ NENOVA, ELIZABETH TRR Silver
3 PAJARES VIRACOCHA, IRENE NATIVIDAD CLM Bronze
3 CONTRERAS YAGUE, ADRIAN CLM Bronze
5 ALARCON ABENZA, REYES CLM Diploma

Kata Cadete Mixto Wado-Ryu

1 MORON BUD, NOA BUW Gold
2 JIMENEZ BERNAL, ALVARO BUW Silver
3 DIAZ NENOVA, ALEXANDRA TRR Bronze
3 MARITNEZ ROJO, NOELIA CLM Bronze

Kata Junior Masc Wado-Ryu

1 CERESUELA RUIZ, HUGO PA. Gold
2 ROPERO MARQUEZ, CARLOS BUW Silver
3 CHURI ROMERO, LUCAS BUW Bronze
3 ALLOZA DIAZ, SAMUEL TRR Bronze
5 MIRANDA RUIZ, HECTOR BUW Diploma

Kata Sub21 Masc Wado-Ryu

1 BECERRA VALLEJO, MIGUEL BUW Gold
2 NUÑEZ SALGADO, MIGUEL CLM Silver

Kata Sub21 Fem Wado-Ryu

1 MARTINEZ MARTINEZ, BELEN CLM Gold
2 CERRADA CERRADA, ALBA CLM Silver

Kata Senior Masc Wado-Ryu

1 MURIEDAS LOZANO, JAIME TRR Gold
2 RIVERA RODRIGUEZ, CARLOS BUW Silver
3 BECERRA VALLEJO, MIGUEL BUW Bronze
3 CERESUELA RUIZ, HUGO PA. Bronze
5 ALBA ESCRIBANO, ALVARO CLM Diploma
5 ROPERO MARQUEZ, CARLOS BUW Diploma

Kata Senior Fem Wado-Ryu

1 EGUILUZ VIGNIOLY, RAQUEL ADRIANA BCP Gold
2 MARTINEZ MARTINEZ, BELEN CLM Silver
3 ARIAS RIOZ, AINHOA BCP Bronze
3 GONZALO ACERO, Mª PUY TRR Bronze
5 CERRADA CERRADA, ALBA CLM Diploma

Kata Vet1 Masc 35-49 Wado-Ryu

1 SANTOS ALVARO, LUCIO TRR Gold
2 RIVERA RODRIGUEZ, CARLOS BUW Silver
3 HIDALGO RIOS, ELOY BUW Bronze

Kata Vet2 Masc 50-59 Wado-Ryu

1 CARPI OLALLA, ALEJANDRO PAI Gold
2 PASTOR ARENAS, JOSE LUIS CLM Silver
3 BRAVO BRAVO, ANTONIO MIGUEL BUW Bronze


KarateScoring • 2007 - 2024