Podios

Kata

Kata Benjamín Masc A

1 NDAO VEDE, MANUEL GCO Gold
2 MARTÍNEZ FERNÁNDEZ, FÉLIX KDO Silver
3 MENDEZ SEGUIN, YERAI BKI Bronze
3 SAEZ ALBA, MARK GYA Bronze
5 RODRÍGUEZ VAZQUEZ, ENOL IÑG Diploma
5 MONCALIAN SANCHEZ, HUGO COL Diploma

Kata Benjamín Masc B

1 ALEJANDRO, VEROZ TORRES COL Gold
2 MORILLA LORENZO, EMILIO ELO Silver

Kata Benjamín Fem A

1 ALVAREZ GONZALEZ, PAULA GCO Gold
2 BENZAQUEL GOMEL, MILENA KYK Silver
3 ARMESTO GARCIA, VEGA CDG Bronze
3 HERNÁNDEZ ÁLVAREZ, LUCÍA KYK Bronze
5 ORTIZ ENTRECANALES, CARLA PKS Diploma

Kata Benjamín Fem B

1 PÉREZ FERNÁNDEZ, ELVIRA ELO Gold

Kata Alevín Masc A

1 HERNANDEZ HERNANDEZ, ALONSO SHT Gold
2 NDAO VEDE, MASS GCO Silver
3 GARCIA BLANCO, IKER CDG Bronze
3 PAZOS PALAZUELOS, MARIO PKS Bronze
5 MARTÍNEZ LADO, THIAGO CKS Diploma

Kata Alevín Masc B

1 MENÉNDEZ IGLESIAS, PABLO KDO Gold
2 FERNÁNDEZ GONZÁLEZ, LUKA M10 Silver
3 RODRIGUEZ GARCIA, DAVID TKM Bronze
3 LUNGU, CHIRILL NOA Bronze
5 MARTINEZ VELEZ, ENZO KNO Diploma
5 LABRADOR GUTIERREZ, LOPE COL Diploma

Kata Alevín Fem A

1 DELGADO GONZALEZ, ALEJANDRA KNO Gold
2 RODRÍGUEZ VAZQUEZ, ESTELA IÑG Silver
3 BELLO MARTINEZ, DANIELA CKS Bronze
3 LIZANA BODAS, ISABEL KYK Bronze
5 GONZALEZ SALINAS, VALENTINA BKI Diploma
5 CARROZA GARCÍA, VALENTINA M10 Diploma
7 ORTEGA GONZÁLEZ-NUEVO, NURIA IÑG Diploma

Kata Alevín Fem B

1 TURRADO MORALES, PAULA KDO Gold
2 SANTA EUFEMIA RUIZ, YEBEL COL Silver
3 CANAL LINDE, ELENA M10 Bronze
3 VEROZ TORRES, JIMENA COL Bronze
5 SAN MARTÍN VEGA, PAULA COL Diploma
5 SAN ROMAN DEL HOYO, VEGA COL Diploma
7 SUÁREZ DOMÍNGUEZ, ALEXIA LVC Diploma
7 MORILLA LORENZO, NORA ELO Diploma

Kata Infantil Masc A

1 ALBO REVUELTA, MARTÍN COL Gold
2 FERNÁNDEZ FERNÁNDEZ, HUGO COL Silver
3 GATO RUIZ, LARO COL Bronze
3 LAIZ PRIETO, MARCO CKS Bronze
5 LÁZARO LÓPEZ-CANO, LEO PKS Diploma
5 FERNÁNDEZ CORNEJO, ALIO COL Diploma

Kata Infantil Masc B

1 TAMARGO SALGADO, BELTRÁN GCC Gold
2 MARTIN GONZALEZ, SANTIAGO SHT Silver
3 ALONSO FERNÁNDEZ, DAVID GCC Bronze
3 SAEZ ALBA, ERIK GYA Bronze
5 MERCHAN DIEZ, IZAN COL Diploma
5 GARCÍA MEDINA, FABIAN CKS Diploma

Kata Infantil Fem A

1 COMBA GUADALUPE, EVA CDG Gold
2 LAIZ PRIETO, ALBA CKS Silver
3 MARTINEZ MENENDEZ, MARINA GCO Bronze
3 VILLAGRÁ ALONSO, DIANA PKS Bronze
5 HERNANDEZ HERNANDEZ, CARLOTA SHT Diploma
5 ESPINILLA BARQUIN., NOA. PKS Diploma

Kata Infantil Fem B

1 GARCIA TRELLES, ÁGORA KDO Gold
2 DE ARTAZA JUAN, AITANA BKI Silver
3 RAMIL GONZALVES, ADRIANA CKS Bronze
3 LABORDA UZAL, ANA GCC Bronze
5 MENENDEZ KHAZRI, RANIA NOA Diploma
5 NIETO ÁLVAREZ, NOA ELO Diploma

Kata Juvenil Masc

1 ARRIBAS JIMÉNEZ, OSCAR SHT Gold
2 MARTIN GONZALEZ, MARIO SHT Silver
3 CAGIGAS ARCE, MIGUEL BOSCO COL Bronze
3 OLIVER GARCIA, ANGEL CKS Bronze
5 CORDERA TRUEBA, JUAN GYA Diploma
5 VENTOSA PEÑA, VICTOR CKS Diploma
7 ALVARADO ARAUJO, HUGO COL Diploma
7 GARCIA AGUILAR, NECO COL Diploma

Kata Juvenil Fem

1 GOMEZ DIEZ, DANIELA NOA Gold
2 ALONSO DELGADO, LUCIA NOA Silver
3 GONZALEZ DIAZ, NAIALA GLK Bronze
3 COFRADES DEL CASTILLO, CELIA GOJ Bronze
5 CASTRO LÓPEZ, CARLA ELO Diploma
5 CIMADEVILLA LASTRA, AMAIA ELO Diploma
7 FLÓREZ GONZALEZ, CARMELA CKS Diploma
7 LABRADOR GUTIÉRREZ, LUCIA COL Diploma

Kata Cadete Masc

1 GARCIA COSTALES, ISMAEL GLK Gold
2 CIMADEVILLA LASTRA, IKER ELO Silver
3 MENDEZA RUBIO, RUBEN TKM Bronze
3 POMAR GONZALEZ, PABLO TKM Bronze
5 ALVAREZ TEMPRANO, YERAY CKW Diploma
5 COTO GARCÍA, JAIME GCC Diploma
7 FERNANDEZ ACOSTA, JULIO TKM Diploma

Kata Cadete Fem

1 ASENJO BLANCO, ALBA GCC Gold
2 DIEGO PEÑA, PAULA GCC Silver
3 BARROS MARTIN, MATILDA NOA Bronze
3 LUNGU, ARINA NOA Bronze
5 MARTIN GONZALEZ, CELIA SHT Diploma
5 GARCIA VILLEGAS, LUCIA KDO Diploma
7 ALONSO SUÁREZ, DANIELA M10 Diploma

Kata Junior Masc

1 TAMARGO SALGADO, SERGIO GCC Gold
2 GOMEZ ALONSO, JUAN BKI Silver
3 RODRÍGUEZ PRIETO, SERGIO GOA Bronze
3 GOMEZ DIEZ, DAVID NOA Bronze

Kata Junior Fem

1 LLAMAZARES MENENDEZ, DEVA CKS Gold
2 ALONSO ALVAREZ, LAURA GCC Silver
3 MELNIC, DENNISSA NOA Bronze
3 GARCÍA CIMADEVILLA, ITZEL ELO Bronze
5 VALLE VIVANCO, ADRIANA COL Diploma
5 SANCHEZ LANZA, NURIA KNO Diploma

Kata Senior Masc

1 ORNIA GÓMEZ, MIGUEL TKM Gold
2 FUERTES LÓPEZ, DIEGO M10 Silver
3 TRESGUERRES SANCHEZ, MARIO KYK Bronze
3 MARTINEZ SUAREZ, ANDRES GCC Bronze
5 SÁNCHEZ GONZÁLEZ, AARON CKS Diploma
5 SÁNCHEZ MÉNDEZ, MARCOS IÑG Diploma

Kata Senior Fem

1 HERRERO MERINO, LARA CKS Gold
2 DEL CASTILLO TOQUERO, MARÍA FBD Silver
3 LOBO GALLEGO, PAULA BUA Bronze
3 ALONSO ALAÑA, MIRIAM ISK Bronze
5 PEREZ GONZALEZ, LAURA BKI Diploma
5 GARCÍA CIMADEVILLA, ITZEL ELO Diploma

Kata VetB Masc 40-49

1 CASTILLO HERNANDEZ, FRANCISCO JOSE SKT Gold
2 VAZQUEZ CASAS, OSCAR SKT Silver
3 OLIVER SUÁREZ, MIGUEL ANGEL CKS Bronze
3 SOLLANO RODRIGUEZ, ASIER SKT Bronze
5 PEREZ TRASHORRAS, JAVIER KDO Diploma

Kata VetB Fem 40-49

1 GARCIA CALVO, EVA BKI Gold
2 PEÑA MARTIN, MARÍA DEL ROSARIO CKS Silver
3 OTIÑA HERNANDEZ, MARIA ISABEL ARJ Bronze

Kata VetC Masc 50-59

1 CHAMORRO FERNANDEZ, FRANCISCO DJZ Gold
2 ALONSO DE BENITO, RAÚL MDE Silver
3 OTERO RODRÍGUEZ, ALBERTO GCC Bronze
3 LANDA ECHEVERRIA, PEDRO LUIS ARJ Bronze
5 MORQUECHO MARTÍNEZ, JOSE RAMÓN MDE Diploma

Kata VetC Fem 50-59

1 MAZA FERNÁNDEZ, ALMUDENA COL Gold
2 JUNQUERA ACEBES, CARMEN GOA Silver

Kata VetI Masc ≥60

1 GUERRERO MALDONADO, RAFAEL ARJ Gold
2 TAPIA RAMOS, RICARDO MDE Silver

Kumite

Kumite Alevín Masc <35kg

1 DIAS TAMARGO, DANIEL GLK Gold
2 PAZOS PALAZUELOS, MARIO PKS Silver
3 FERREIRA GARCÍA, YOEL BUA Bronze
3 SUAREZ GARCÍA, GAEL CKW Bronze
5 BERMEJO LAGE, LEO COR Diploma
5 CASTAÑO DIAZ, ADRIAN COR Diploma
7 LUNGU, CHIRILL NOA Diploma

Kumite Alevín Masc >35kg

1 DE LA TORRE SUAREZ, GONZALO GLK Gold
2 HIGUERA RIANCHO, YAGO KNO Silver
3 ALVAREZ GONZALEZ, CARMELO GCO Bronze
3 GARCIA VALLE, YEREMI FBD Bronze

Kumite Alevín Fem <33kg

1 ALPERI FEIJO, ALBA CKW Gold
2 EL HAFIDI EL BOUZIDI, SARA COL Silver
3 SAN MARTÍN VEGA, PAULA COL Bronze
3 TORRECILLA CASTRO, LAURA AMF Bronze
5 CANAL LINDE, ELENA M10 Diploma
5 DELGADO GONZALEZ, ALEJANDRA KNO Diploma
7 LANCHARES COZAR, JIMENA GCO Diploma

Kumite Alevín Fem >33kg

1 SÁNCHEZ MENDONÇA, ÁNGELA CKW Gold
2 REDONDO ALONSO, NAHIARA M10 Silver
3 TURRADO MORALES, PAULA KDO Bronze
3 SANTA EUFEMIA RUIZ, YEBEL COL Bronze
5 VEROZ TORRES, JIMENA COL Diploma
5 ALVAREZ PADIERNA, CECILIA GLK Diploma

Kumite Infantil Masc <42kg

1 LLATA REY, IKER KNT Gold
2 SAEZ ALBA, ERIK GYA Silver
3 TAMARGO SALGADO, BELTRÁN GCC Bronze
3 PONCELA LANZA, VICTOR GMT Bronze
5 MARCOS DARIAS, JUAN JOSE KPI Diploma
5 RIVERA OBREGON, JUAN KNT Diploma
7 MARTIN GONZALEZ, SANTIAGO SHT Diploma

Kumite Infantil Masc >42kg

1 BEUNZA RIESCO, IGNACIO GLK Gold
2 OLIVERA JUÁREZ, ADRIÁN M10 Silver
3 SAGREDO OVIEDO, ADRIAN GOA Bronze
3 ALBO REVUELTA, MARTÍN COL Bronze
5 SUAREZ CERNUDA, SERGIO CDG Diploma
5 GARCÍA MEDINA, FABIAN CKS Diploma

Kumite Infantil Fem <40kg

1 MELE ARGÜELLES, LAURA GLK Gold
2 SUÁREZ RODRÍGUEZ, CELIA GLK Silver
3 PALOMERA REVUELTA, NAIARA KNT Bronze
3 LABORDA UZAL, ANA GCC Bronze
5 COMBA GUADALUPE, EVA CDG Diploma
5 MENDONÇA GARCIA, SABELA GLK Diploma
7 ESTEBANEZ ROBERT, NOEMI CDG Diploma
7 MARTINEZ MENENDEZ, MARINA GCO Diploma

Kumite Infantil Fem >40kg

1 GARCIA TRELLES, ÁGORA KDO Gold
2 GOMEZ ALONSO, ANDREA BKI Silver
3 ESPINILLA BARQUIN., NOA. PKS Bronze
3 ARGUELLES MARTINEZ, CATALINA GLK Bronze
5 CANTELI TURRADO, NOA CDG Diploma
5 DE CASTRO FERNÁNDEZ, LOLA EKM Diploma
7 GONZALEZ AMORTEGUI, MARIANA GLK Diploma

Kumite Juvenil Masc <50kg

1 EIRIS VIÑA, ALVARO COR Gold
2 GARCIA AGUILAR, NECO COL Silver
3 BECERRA PERNIA, SERGIO CDG Bronze
3 DE LA TORRE SUAREZ, MATEO GLK Bronze
5 PRIEDE BARRIGA, EISEL COR Diploma
5 ESPINOSA CASTILLO, JORGE COL Diploma
7 LLAMAZARES MENENDEZ, IYAN CKS Diploma
7 ROJO GARCIA, IZAN PKS Diploma

Kumite Juvenil Masc >50kg

1 BERDASCO GARCIA, DANIEL GLK Gold
2 ALONSO PEREZ, DAMASO GLK Silver
3 SOARES LOUSADA-LOPES, HELDER GMT Bronze
3 VÁZQUEZ VILA, RAÚL KCG Bronze
5 LOPEZ MORENO, MIGUEL COL Diploma
5 LOPEZ DIAZ, ADRIAN GLK Diploma
7 ALPERI FEIJO, ARTURO CKW Diploma
7 ALVARADO ARAUJO, HUGO COL Diploma

Kumite Juvenil Fem <45kg

1 COFRADES DEL CASTILLO, CELIA GOJ Gold
2 GOMEZ DIEZ, DANIELA NOA Silver
3 DILOY MAZA, PAULA KNT Bronze
3 ANTUÑA BARRIO, LUCÍA GCC Bronze
5 GONZALEZ DIAZ, NAIALA GLK Diploma
5 REVUELTA MUÑOZ, RITA MARIA KNT Diploma
7 OVIES CABRAL, ARIADNA ELO Diploma
7 HERNANDEZ TOLEDANO, DANIELA KNT Diploma

Kumite Juvenil Fem >45kg

1 MERCHAN DIEZ, JANA COL Gold
2 PEREZ GONZALEZ, AITANA GLK Silver
3 ALONSO DELGADO, LUCIA NOA Bronze
3 CAVIEDES SUBISAGA, SARA COL Bronze
5 GONZALEZ COUSO, DANIELA CDG Diploma
5 DIAZ CARRIO, MELISSA GLK Diploma
7 ORTIZ ALVAREZ, NOIVE GMT Diploma
7 POL BRAÑA, TERESA CKW Diploma

Kumite Cadete Masc <60kg

1 ALVAREZ TEMPRANO, YERAY CKW Gold
2 FRANCO RUIZ, IZAN KNT Silver
3 SÁEZ MARTÍN, JULEN ISK Bronze
3 GARCIA COSTALES, ISMAEL GLK Bronze
5 FIDALGO SUAREZ, HUGO EKM Diploma

Kumite Cadete Masc >60kg

1 GONZALEZ AMORTEGUI, JUAN DIEGO GLK Gold
2 MENENDEZ ALVAREZ, ROMAN GLK Silver
3 VELARDE SALAS, ADRIÁN GMT Bronze
3 MARCHAN IGLESIAS, IZAN FBD Bronze
5 POMAR GONZALEZ, PABLO TKM Diploma
5 GARCIA SANCHEZ, NOAH NOA Diploma

Kumite Cadete Fem <54kg

1 DIALLO KEBE, SENY KNT Gold
2 DIEGO PEÑA, PAULA GCC Silver
3 LEÓN GARCÍA, LIDIA COR Bronze
3 ASENJO BLANCO, ALBA GCC Bronze
5 ALONSO SUÁREZ, DANIELA M10 Diploma
5 BARROS MARTIN, MATILDA NOA Diploma
7 VÁZQUEZ VILA, NEREA KCG Diploma
7 OTERO CORUJO, SILVIA GCC Diploma

Kumite Cadete Fem >54kg

1 GARCIA VILLEGAS, LUCIA KDO Gold
2 VICENTE FERREIRA, MECIA CDG Silver
3 CASCALLANA RABADÁN, MARA M10 Bronze
3 LOPEZ FERNÁNDEZ, ADRIANA EKM Bronze
5 GARCIA VALLE, DANIELA FBD Diploma
5 GONZÁLEZ MARTÍNEZ, DANIELA KYK Diploma

Kumite Junior Masc <67kg

1 GALLINAR ALONSO, DIEGO COR Gold
2 OLIVERA JUÁREZ, IVÁN M10 Silver
3 FERNANDEZ MAZA, PAUL COL Bronze
3 DOMINGUEZ SIERRA, DAVID BZN Bronze
5 HERNANDO CELIS, JAVIER GMT Diploma
5 TAMARGO SALGADO, SERGIO GCC Diploma

Kumite Junior Masc >67kg

1 FERNANDEZ RODRIGUEZ, ADRIAN GLK Gold
2 GONZALEZ GONZALEZ, MIGUEL GLK Silver
3 CUDEIRO SION, SERGIO CDG Bronze
3 MENDONÇA DOS SANTOS SILVA, HENRIQUE GLK Bronze
5 MENENDEZ ARBAS, DIEGO GRE Diploma

Kumite Junior Fem <55kg

1 CASADO SUAREZ, DANIELA COR Gold
2 GANZA REY, NEREA KNT Silver
3 ALONSO ALVAREZ, LAURA GCC Bronze
3 VALLE VIVANCO, ADRIANA COL Bronze
5 MELNIC, DENNISSA NOA Diploma
5 SANCHEZ LANZA, NURIA KNO Diploma

Kumite Junior Fem >55kg

1 LOPEZ MAZA, PAULA KNT Gold
2 MORAN ROMAN, SARA FBD Silver
3 MAKSYMCHUK KRUPIY, MARIA GYA Bronze
3 PÉREZ LOZANO, CANDELA M10 Bronze
5 CABRERA TORRE, PATRICIA COL Diploma
5 MENDOZA ORTIZ, TATIANA GMT Diploma

Kumite Senior Masc Open

1 LEÓN GARCÍA, MARCOS COR Gold
2 FERNANDEZ GONZALEZ, SERGIO GLK Silver
3 RECIO CAO, CARLOS COL Bronze
3 JIMÉNEZ SABIO, DANIEL GMT Bronze
5 GARCIA MARIN, PEDRO BKI Diploma
5 SÁNCHEZ MÉNDEZ, MARCOS IÑG Diploma

Kumite Senior Fem Open

1 GARCÍA BALDOR, CRISTINA GMT Gold
2 PEREZ GONZALEZ, LAURA BKI Silver
3 FERNANDEZ FERNANDEZ, MARIA GLK Bronze

Kumite VetC Masc 50-59 Open

1 MORQUECHO MARTÍNEZ, JOSE RAMÓN MDE Gold
2 CALLEJA REGUILON, FERNANDO SKT Silver


KarateScoring • 2007 - 2024