Podios

Kata

Kata Alevín Masc

1 HERNANDEZ GARCIA, HIZAN SBK Gold
2 LABRADOR GUTIERREZ, LOPE COL Silver
3 LUNGU, CHIRILL NOA Bronze
3 MENÉNDEZ IGLESIAS, PABLO KDO Bronze
5 PRIETO CRESPO, JULIO CKC Diploma
5 GARCIA FERNANDEZ, GABRIEL CKC Diploma
7 CUESTA VYELICHK, DANEL ISK Diploma
7 MARTIN DIEGUEZ, AIMAR STA Diploma

Kata Alevín Fem

1 BARTOLOMÉ PEÑALVER, MAI KAJ Gold
2 TURRADO MORALES, PAULA KDO Silver
3 ASENSIO MARTÍN, ISABEL SND Bronze
3 VELILLA GIL, MARIA SND Bronze
5 TORRES GUTIERREZ, KIRA STA Diploma
5 PALACÍN BACCI, MARTINA KAJ Diploma
7 SAN MARTÍN VEGA, PAULA COL Diploma

Kata Infantil Masc

1 SAEZ ALBA, ERIK GYA Gold
2 ALBO REVUELTA, MARTÍN COL Silver
3 SEVILLANO LÓPEZ DE ARMENTIA, DANIEL KAJ Bronze
3 PALACÍN BACCI, FRANCISCO KAJ Bronze
5 MERCHAN DIEZ, IZAN COL Diploma
5 AGUINAKO MUGICA, OIER STA Diploma
7 CASTANEDO CASTILLO, ADRIAN COL Diploma
7 GATO RUIZ, LARO COL Diploma

Kata Infantil Fem

1 MALO ARTIGAO, GRETEL SND Gold
2 OLEA MATA, IRENE BUV Silver
3 GARCIA TRELLES, ÁGORA KDO Bronze
3 ORDOÑEZ SERRANO, NAYLA KAJ Bronze
5 PANICCIA RUIZ, VALERIA COL Diploma
5 LAPRESA AZKARATE, VEGA CDR Diploma
7 ALVAREZ CASEIRO, HAIZEA STA Diploma
7 ZABALA QUIROGA, ESTIBALIZ MARIA STA Diploma

Kata Juvenil Masc

1 CARCEDO GRUJICIC, DEJAN CKC Gold
2 TIERRA MONREAL, IVÁN KAJ Silver
3 CORDERA TRUEBA, JUAN GYA Bronze
3 EL HADRY SBII, FARUK STA Bronze
5 ANDRES GARCIA, LUCAS SND Diploma
5 CAGIGAS ARCE, MIGUEL BOSCO COL Diploma
7 ALVARADO ARAUJO, HUGO COL Diploma
7 LAS HAYAS SAN MARTIN, ANDER STA Diploma

Kata Juvenil Fem

1 MAHJOUR CENICACELAYA, NORA STA Gold
2 MORLOTE PÉREZ, BRENDA COL Silver
3 ALONSO DELGADO, LUCIA NOA Bronze
3 GOMEZ DIEZ, DANIELA NOA Bronze
5 SERRALVO ESCRIBANO, ALICIA SND Diploma
5 CALVO PEDRERO, CELIA BUV Diploma
7 ALFRANCA ALONSO, IXEIA KAJ Diploma
7 LABRADOR GUTIÉRREZ, LUCIA COL Diploma

Kata Cadete Masc

1 HERNANDEZ GRACIA, PEDRO SND Gold
2 ANDERSON SÁEZ, HÉCTOR BUV Silver
3 ORIA, GAIZKA GKC Bronze
3 ALBA IBARRONDO, IÑIGO GKC Bronze
5 SÁEZ MARTÍN, JULEN ISK Diploma
5 TORAYA VARELA, MARCOS BZN Diploma

Kata Cadete Fem

1 AZNAR JIMENEZ, MARA SND Gold
2 JIMENEZ CASTILLO, CLAUDIA SBK Silver
3 BARTOLOMÉ PEÑALVER, HELENA KAJ Bronze
3 ANDRES GARCIA, LUCIA SND Bronze
5 BARROS MARTIN, MATILDA NOA Diploma
5 ACOSTA GONZÁLEZ, CELIA KAJ Diploma
7 BOSQUE SORIANO, LEIRE KAJ Diploma

Kata Junior Masc

1 GOMEZ DIEZ, DAVID NOA Gold
2 MORAGREGA VAL, ALVARO SND Silver
3 MEDINA GOMEZ, ALAIN STA Bronze
3 DE LA FUENTE, AITOR GKC Bronze

Kata Junior Fem

1 LOZANO GRAULIANA, ARIADNA SND Gold
2 VALLE VIVANCO, ADRIANA COL Silver
3 CALVO PRIETO, SARA BUV Bronze
3 BLAS SAN MARTÍN, CARLA BUV Bronze
5 CERQUEIRO FERNÁNDEZ, CRISTINA BUV Diploma
5 CARRANZA CARBONERO, SARA BUV Diploma

Kata Senior Masc

1 KRINGS LAFUENTE, SVEN KZK Gold
2 MORAGREGA VAL, ALVARO SND Silver
3 GARCÍA SAIZ, ARGOITZ EKF Bronze
3 LANDA GARRO, XABIER ARJ Bronze

Kata Senior Fem

1 ORBE ARCOS, CRISTINA DENISSE SJR Gold
2 LOZANO GRAULIANA, ARIADNA SND Silver
3 PERNAUTE ANDRÉS, ANDREA SHU Bronze
3 FELIX PEIRO, PAULA SND Bronze

Kata Vet2 Masc 41-45

1 KRINGS LAFUENTE, SVEN KZK Gold
2 GOMEZ BARAJAS, RAUL BUV Silver
3 GARCÍA SAIZ, ARGOITZ EKF Bronze
3 MONTES ATONDO, IBON PKK Bronze

Kata Vet3 Masc 46-50

1 BOTRÁN DE CASTRO, ÓSCAR BUV Gold
2 GONZALEZ PEREZ, FRANCISCO JAVIER PKK Silver
3 GARCIA VEGA, EDORTA STA Bronze
3 MORQUECHO MARTÍNEZ, JOSE RAMÓN MDE Bronze

Kata Vet3 Fem 46-50

1 VELAZQUEZ CAMENO, REBECA ISK Gold
2 BAÑARES ONRAITA, MAITE YYN Silver
3 SANCHEZ SANCHEZ, SILVIA MSM Bronze

Kata Vet4 Masc 51-55

1 ALONSO DE BENITO, RAÚL MDE Gold
2 LLORCA ALVAREZ DE EULATE, DAVID ANTONIO IND Silver
3 CUESTA QUINTANA, JESUS KNO Bronze

Kata Vet5 Masc 56-60

1 GARCIA CUESTA, AGUSTIN TOMAS GKC Gold
2 GUERRERO MALDONADO, RAFAEL ARJ Silver
3 PINTADO, JUAN RAMON GKC Bronze
3 LANDA ECHEVERRIA, PEDRO LUIS ARJ Bronze
5 ARIAS ESTEVO, JOSE MANUEL CDR Diploma

Kata Vet7 Masc 66-70

1 TAPIA RAMOS, RICARDO MDE Gold
2 SAEZ MARIN, FCO. JAVIER YYN Silver
3 SUBERVIOLA LOBON, ANGEL SAM Bronze
3 IBAÑEZ SERRANO, ALFONSO CDR Bronze

Kumite

Kumite Alevín Masc <28kg

1 BERMEJO LAGE, LEO COR Gold
2 SUAREZ GRANDA, ENOL COR Silver
3 GARCIA FERNANDEZ, GABRIEL CKC Bronze
3 MARTINEZ VELEZ, ENZO KNO Bronze
5 ORUETA MAROTO, UGAITZ COL Diploma

Kumite Alevín Masc <34kg

1 VELASCO RODRIGUEZ, ORIOL SBK Gold
2 MENÉNDEZ IGLESIAS, PABLO KDO Silver

Kumite Alevín Masc >34kg

1 HIGUERA RIANCHO, YAGO KNO Gold
2 MENDEZ MARTINEZ, MARIO KNO Silver
3 PRIETO CRESPO, JULIO CKC Bronze
3 BARAGAÑO VALDÉS, JOSÉ MANUEL KDO Bronze

Kumite Alevín Fem <26kg

1 DELGADO GONZALEZ, ALEJANDRA KNO Gold
2 VALDERRAMA GONZALEZ, VALERIA ISK Silver
3 SAN MARTÍN VEGA, PAULA COL Bronze
5 GARCIA JIMENEZ, DANA SEI Diploma

Kumite Alevín Fem <32kg

1 BARTOLOMÉ PEÑALVER, MAI KAJ Gold
2 CASTRELO SALGADO, SARA CKC Silver
3 BARATEGUI AIZPIOLEA, MARIETA BCP Bronze
3 PALACÍN BACCI, MARTINA KAJ Bronze
5 GONZALEZ ILLERA, NEREA SEI Diploma
5 EL HAFIDI EL BOUZIDI, SARA COL Diploma
7 ASENSIO MARTÍN, ISABEL SND Diploma
7 PORTILLA REVUELTA, CARLOTA BCP Diploma

Kumite Alevín Fem >32kg

1 CELIS, NOA NOR Gold
2 VELILLA GIL, MARIA SND Silver
3 TURRADO MORALES, PAULA KDO Bronze
3 VEROZ TORRES, JIMENA COL Bronze
5 SANTA EUFEMIA RUIZ, YEBEL COL Diploma

Kumite Infantil Masc <30kg

1 SAEZ ALBA, ERIK GYA Gold
2 FERNÁNDEZ FERNÁNDEZ, HUGO COL Silver
3 MERCHAN DIEZ, IZAN COL Bronze
3 GATO RUIZ, LARO COL Bronze
5 CASTANEDO CASTILLO, ADRIAN COL Diploma

Kumite Infantil Masc <35kg

1 CALVO REMIREZ, VICTOR SEI Gold
2 BLANCO FERNANDEZ, RUBEN SKT Silver
3 AGUINAKO MUGICA, OIER STA Bronze
3 GONZALEZ OLIVENZA, IBAI NOR Bronze
5 FERNÁNDEZ CORNEJO, ALIO COL Diploma

Kumite Infantil Masc <40kg

1 PEREZ MATA, DANIEL SEI Gold
2 APELLANIZ ZALDUENDO, UNAI SEI Silver
3 ACHA, BEÑAT FIT Bronze
5 OCIO PENA, JON NOR Diploma

Kumite Infantil Masc <45kg

1 SEVILLANO LÓPEZ DE ARMENTIA, DANIEL KAJ Gold
2 PALACÍN BACCI, FRANCISCO KAJ Silver
3 CASTRELO SALGADO, PABLO CKC Bronze
3 DE LA VARGA GARCIA, SERGIO CKC Bronze
5 SALAZAR, AWEN NOR Diploma

Kumite Infantil Masc >45kg

1 MASSEE PEREZ, MATEO BCP Gold
2 FERNANDEZ SAEZ, BRUNO BCP Silver
3 IBAÑEZ ALONSO, IZAN FIT Bronze
3 ALBO REVUELTA, MARTÍN COL Bronze
5 IRIARTE GARCIA, ARKAITZ SKT Diploma
5 FLORENTINO ROMERO, RANDY MANUEL SBK Diploma

Kumite Infantil Fem <30kg

1 GOMEZ FONTANEDA, AROA NOR Gold
2 GONZALEZ MIGUEL, OLAIA NOR Silver
3 ORDOÑEZ SERRANO, NAYLA KAJ Bronze
3 ELIAS ALONSO, ERIKA SEI Bronze
5 BERNUES MORENO, ELISA MARÍA SND Diploma
5 JIMENEZ TABOADA, LAIA CDR Diploma

Kumite Infantil Fem <36kg

1 MALO ARTIGAO, GRETEL SND Gold
2 TORRE GONZALO, LOLA BCP Silver
3 GEN FERNANDEZ, LEIRE SEI Bronze
3 LORENZANA FERNÁNDEZ, SARA CKC Bronze
5 OLEA MATA, IRENE BUV Diploma

Kumite Infantil Fem <42kg

1 CRUZ PEREZ, MARTINA BCP Gold
2 UGARTE SARACIBAR, CARLA YYN Silver
3 TIERRA MONREAL, INÉS KAJ Bronze
3 NISTAL ENCINA, LARA CKC Bronze
5 ALVAREZ CASEIRO, HAIZEA STA Diploma

Kumite Infantil Fem >42kg

1 AGUDO MANTECON, NURIA BCP Gold
2 GARCIA TRELLES, ÁGORA KDO Silver
3 GONZÁLEZ DÍAZ, ALMA SBK Bronze
3 OTERO BERNARDO, ANA COL Bronze
5 GONZALEZ ILLERA, LEYRE SEI Diploma
5 OYARZABAL PEREZ, IRATI CDR Diploma

Kumite Juvenil Masc <36kg

1 SUAREZ SOLIS, ILLAN COR Gold
2 AVILA CLERIGO, ALEJANDRO GYA Silver

Kumite Juvenil Masc <42kg

1 ESPINOSA CASTILLO, JORGE COL Gold
2 EIRIS VIÑA, ALVARO COR Silver
3 JIMÉNEZ MIRANDA, ERIC SBK Bronze
3 GOMEZ SALGADO, DIEGO SEI Bronze
5 HERMOSILLA, UNAX FIT Diploma
5 VIZUETE, AIMAR FIT Diploma

Kumite Juvenil Masc <48kg

1 GARCIA AGUILAR, NECO COL Gold
2 CAGIGAS ARCE, MIGUEL BOSCO COL Silver
3 OCIO, EDER FIT Bronze
3 TIERRA MONREAL, IVÁN KAJ Bronze
5 LOPEZ MORENO, MIGUEL COL Diploma
5 BENSLAIMAN ELAAKEL, ANAS SEI Diploma

Kumite Juvenil Masc <54kg

1 CARCEDO GRUJICIC, DEJAN CKC Gold
2 FERNANDEZ PABON, SANTIAGO NATHAEL KNO Silver
3 BERMEJO LAGE, DIEGO COR Bronze
3 APARICIO LOPEZ, ALVARO CHUNHUI SND Bronze
5 SANTOS SAINZ, ARTZAI STA Diploma

Kumite Juvenil Masc <60kg

1 FAURI IZOSTEGUI, LANDER SKT Gold
2 ALVARADO ARAUJO, HUGO COL Silver
3 CALVO, IAN FIT Bronze

Kumite Juvenil Masc >60kg

1 VLAS, VÍCTOR DAVID KAJ Gold
2 PÉREZ DE NANCLARES CELADA, JON FIT Silver
3 MONTENEGRO CALVO, MARIO SEI Bronze
3 FERNANDEZ TONATO, JAGOBA STA Bronze

Kumite Juvenil Fem <37kg

1 GARCIA FERNANDEZ, NOELIA CKC Gold
2 BLANCO GRANDEZ, ANDREA BCP Silver
3 TARDON JARAIZ, JOARA BCP Bronze

Kumite Juvenil Fem <42kg

1 GOMEZ SALGADO, CARMEN SEI Gold
2 GUILLÉN GARCÍA, ANDREA COM Silver
3 CERNUDA SUÁREZ, DANIELA COR Bronze
3 GOMEZ DIEZ, DANIELA NOA Bronze
5 UGIDOS ARTEAGA, IZANE CDR Diploma
5 ALFRANCA ALONSO, IXEIA KAJ Diploma

Kumite Juvenil Fem <47kg

1 ALONSO DELGADO, LUCIA NOA Gold
2 SERRALVO ESCRIBANO, ALICIA SND Silver
3 MORENO MATEOS, EVA FIT Bronze
3 ALONSO, JULENE FIT Bronze
5 MUÑOZ SANCHEZ, UDANE SKT Diploma
5 PEREZ GUTIERREZ, OIHANE STA Diploma
7 JORGE GUTIÉRREZ, SARA SBK Diploma

Kumite Juvenil Fem <52kg

1 MARTINEZ DE COMPAÑON URIARTE, GARBIÑE YYN Gold
2 MERCHAN DIEZ, JANA COL Silver
3 EXPÓSITO SECO, LOLA COM Bronze
3 PEDREGUERA BARREDA, NAILA BCP Bronze
5 ALONSO MARTIN, ALAZNE SKT Diploma
5 MENDEZ FERNANDEZ, ALBA BUV Diploma

Kumite Juvenil Fem >52kg

1 CAVIEDES SUBISAGA, SARA COL Gold
2 HURTADO GUTIERREZ, IZARA BCP Silver
3 MONGE SANZ, IXEIA KAJ Bronze
3 SAINZ GUEVARA, ANA MARÍA COM Bronze
5 PEREZ GUTIERREZ, ALAITZ STA Diploma
5 GONZALEZ BLANCO, ANNE STA Diploma
7 GARCIA DE LA TORRE SOUTO, ADRIANA YYN Diploma

Kumite Cadete Masc <52kg

1 PEREZ CARCAMO, OIER FIT Gold
2 CONDE BLANCO, MARKEL YYN Silver
3 MÉNDEZ FERNÁNDEZ, HUGO BUV Bronze
3 FRAILE MANJARRES, UGAITZ FIT Bronze
5 HERNANDEZ GRACIA, PEDRO SND Diploma
5 BUENAVIDA MAYOL, PABLO FIT Diploma

Kumite Cadete Masc <57kg

1 PUELLES ROMERO, AHIKAR FIT Gold
2 VACAS GONZALEZ DE ECHAVARRI, NICOLAS YYN Silver
3 SÁNCHEZ RODRÍGUEZ, ALEJANDRO BUV Bronze
3 BOMBÍN DEL ÁLAMO, ÁLVARO BUV Bronze
5 PUENTE CERQUEIRA, RODRIGO GYA Diploma
5 JIMENEZ TABOADA, AIMAR CDR Diploma
7 BENGOA TIRADO, JORGE CDR Diploma

Kumite Cadete Masc <63kg

1 BENITO MEDINA, RAUL STA Gold
2 GUIRADO CANTERO, ODEI YYN Silver
3 SÁEZ MARTÍN, JULEN ISK Bronze
3 MARTIN CASADO, JAVIER BUV Bronze
5 UGIDOS ARTEAGA, IÑAKI CDR Diploma

Kumite Cadete Masc >70kg

1 LA SALVIA DE LA MAZA, IMANOL SKT Gold
2 ALBA IBARRONDO, IÑIGO GKC Silver
3 RODRIGUEZ, OIER FIT Bronze

Kumite Cadete Masc Open

1 PEREZ CARCAMO, OIER FIT Gold
2 BUENAVIDA MAYOL, PABLO FIT Silver
3 FRAILE MANJARRES, UGAITZ FIT Bronze
3 LA SALVIA DE LA MAZA, IMANOL SKT Bronze
5 MÉNDEZ FERNÁNDEZ, HUGO BUV Diploma
5 PUELLES ROMERO, AHIKAR FIT Diploma

Kumite Cadete Fem <47kg

3 PEREZ GORRICHO, ARIANE FIT Bronze
3 MARTINEZ DE LA HIDALGA MARTINEZ DE ILARDUYA, MALEN FIT Bronze
5 BENJABER ZENZEMI, AICHA KAJ Diploma
5 AZNAR JIMENEZ, MARA SND Diploma

Kumite Cadete Fem <54kg

1 BARROS MARTIN, MATILDA NOA Gold
2 TIERRA MONREAL, PAULA KAJ Silver
3 BARTOLOMÉ PEÑALVER, HELENA KAJ Bronze
3 BENSALEH BEN, OUMAIMA YYN Bronze
5 BERRIO GRACIA, DESIREE YYN Diploma
5 ANDRES GARCIA, LUCIA SND Diploma
7 ACOSTA GONZÁLEZ, CELIA KAJ Diploma

Kumite Cadete Fem <61kg

1 ANGULO MARTINEZ, IXONE STA Gold
2 VILLALUENGA MEDINA, LAIDA YYN Silver
3 SAN ILDEFONSO, DEIANE FIT Bronze
3 BOSQUE SORIANO, LEIRE KAJ Bronze

Kumite Cadete Fem >61kg

1 VIZUETE OLIVENZA, LUNA FIT Gold
2 NICOLÁS MONROY, ADRIANA BUV Silver
3 POBES, HAIZEA FIT Bronze

Kumite Cadete Fem Open

1 VIZUETE OLIVENZA, LUNA FIT Gold
2 SAN ILDEFONSO, DEIANE FIT Silver
3 POBES, HAIZEA FIT Bronze

Kumite Junior Masc <61kg

1 DOMINGUEZ SIERRA, DAVID BZN Gold
2 GOMEZ DIEZ, DAVID NOA Silver
3 CHAGUACEDA GONZÁLEZ, SERGIO BUV Bronze
3 ALONSO AURREKOETXEA, EKAITZ SKT Bronze

Kumite Junior Masc <68kg

1 MARTIN PEÑA, IZAN STA Gold
2 PINEDO, AITOR FIT Silver
3 GOMEZ GARCIA, UNAI CDR Bronze

Kumite Junior Masc >76kg

1 MELUS PINOS, UNAI STA Gold
2 VICENTE SECO, ENEKO PKK Silver
3 MARTIN ALONSO, JOEL BUV Bronze

Kumite Junior Fem <53kg

1 FIALLEGAS MUINELO, ALAZNE SKT Gold
2 HENADCI, SALMA KAJ Silver
3 CASTELLANOS ALVARADO, FABIOLA CDR Bronze

Kumite Junior Fem <59kg

1 ORTIZ DE ZARATE ALVAREZ, JUNE FIT Gold
2 MAKSYMCHUK KRUPIY, MARIA GYA Silver
3 MARTINEZ DE LAHIDALGA, NEREA FIT Bronze
3 GUTIERREZ JORGE, NAROA STA Bronze

Kumite Junior Fem <66kg

1 RUIZ, NAROA FIT Gold
2 MARCOS DE LA IGLESIA, ADRIANA BUV Silver
3 SAEZ, ANDREA FIT Bronze

Kumite Junior Fem Open

1 RUIZ, NAROA FIT Gold
2 ORTIZ DE ZARATE ALVAREZ, JUNE FIT Silver
3 MARTINEZ DE LAHIDALGA, NEREA FIT Bronze
3 MARCOS DE LA IGLESIA, ADRIANA BUV Bronze
5 MAKSYMCHUK KRUPIY, MARIA GYA Diploma

Kumite Senior Masc <60kg

1 GARRIDO GONZALEZ, DANIEL STA Gold
2 MUÑOZ GONZALEZ, ALEX BZN Silver
3 RODRIGUEZ, JOAQUIN FIT Bronze

Kumite Senior Masc <67kg

1 HOZ SORIANO, HUGO GYA Gold
2 MONTOTO FERNANDEZ, ADRIAN PKK Silver

Kumite Senior Masc <84kg

1 GARCÍA DEL HOYO, YERAY SND Gold
2 BIDAGUREN IBAÑEZ, GORKA SKT Silver
3 PEREZ, ETHAN FIT Bronze

Kumite Senior Masc >84kg

1 MARCOS DE LA IGLESIA, SAMUEL BUV Gold
2 FERNANDEZ GONZALEZ, DANIEL KNO Silver

Kumite Senior Masc Open

1 RODRIGUEZ, JOAQUIN FIT Gold
2 GARCÍA DEL HOYO, YERAY SND Silver
3 MARCOS DE LA IGLESIA, SAMUEL BUV Bronze
3 FERNANDEZ GONZALEZ, DANIEL KNO Bronze
5 PEREZ, ETHAN FIT Diploma
5 BIDAGUREN IBAÑEZ, GORKA SKT Diploma

Kumite Senior Fem <55kg

1 ZULUETA, IRATI FIT Gold
2 MONTANER BARRIO, BERTA SEI Silver
3 GARCÍA BAZ, LEIRE STA Bronze

Kumite Senior Fem <61kg

1 PERNAUTE ANDRÉS, ANDREA SHU Gold
2 LOPEZ DE ALDA, UXUE FIT Silver
3 CAMARERO DE LA HERA, MONICA PKK Bronze
3 MARGUELLES SERNA, LUCIA GYA Bronze

Kumite Senior Fem >68kg

1 MAZON ORTIZ, ANDREA NOA Gold
2 CERQUEIRO FERNÁNDEZ, ANA BUV Silver
3 RODRÍGUEZ PÉREZ, DESIRÉ BUV Bronze
3 LOPEZ ANDRES, AITZIBER CDR Bronze

Kumite Senior Fem Open

1 MAZON ORTIZ, ANDREA NOA Gold
2 ZULUETA, IRATI FIT Silver
3 LOPEZ DE ALDA, UXUE FIT Bronze


KarateScoring • 2007 - 2024