Podios

Kata

Kata Benjamín Masc

1 FERNÁNDEZ ARBOLEDA, THIAGO COM Gold
2 IBÁÑEZ GARCÍA, HUGO COM Silver
3 ARIAS BARCIA, MAURO GCO Bronze
3 SAINZ GUEVARA, PABLO COM Bronze
5 GARCIA MUÑOZ, JORGE GCO Diploma
5 MARTINEZ RODRIGUEZ, MARIO GCO Diploma

Kata Benjamín Fem

1 ALVAREZ GONZALEZ, PAULA GCO Gold
2 TURRADO MORALES, PAULA KDO Silver
3 SAINZ GUEVARA, JIMENA COM Bronze
3 GARCIA FRANCOS, NORA GKR Bronze
5 GARCÍA RODRÍGUEZ, NOA ARE Diploma

Kata Alevín Masc A

1 ALVAREZ GONZALEZ, CARMELO GCO Gold
2 MENÉNDEZ IGLESIAS, PABLO KDO Silver
3 BARAGAÑO VALDÉS, JOSÉ MANUEL KDO Bronze
3 PRIETO ALVAREZ, ESTEBAN GCO Bronze
5 MEZQUITA ANTUÑA, SAMUEL EKJ Diploma
5 PRIETO ALVAREZ, JACOBO GCO Diploma

Kata Alevín Masc B

1 GONZÁLEZ MORCILLO, JAIME COM Gold
2 DIAZ PEREZ, IZAN ARE Silver
3 HUERTA MARTÍNEZ, JOSÉ LUIS EAK Bronze
3 TRIVIÑO LÓPEZ, MARTÍN IÑG Bronze
5 SANCHEZ IGLESIAS, GERARD ARE Diploma

Kata Alevín Fem A

1 DE ARTAZA JUAN, AITANA BKI Gold
2 RAMIL GONZALVES, ADRIANA CKS Silver
3 REBOLO CARNERO, CLAUDIA KCG Bronze
3 LARFEUIL MENÉNDEZ, JULIA IÑG Bronze
5 MENENDEZ MAZZOUZ, ANA DEL CARMEN GCO Diploma
5 CORTAVITARTE SÁNCHEZ, ESTHER COM Diploma

Kata Alevín Fem B

1 ALVAREZ FERNANDEZ, INARA GLK Gold
2 BURGOS JIMENEZ, ZAIDA COM Silver
3 GARCÍA FERNÁNDEZ, SOFIA EAK Bronze

Kata Infantil Masc B

1 BARBA ALVAREZ, HUGO ARE Gold
2 ARIAS RODRIGUEZ, GUILLEN GCO Silver
3 CASAS FONSECA, MARIO ARE Bronze
3 RIBEIRO CABAL, DIEGO ARE Bronze
5 AXENTI LUCHIAN, ANATOLIE ARE Diploma
5 TURRADO MORALES, DANIEL KDO Diploma

Kata Infantil Fem A

1 PEÑALOSA ESCUDERO, NELA KDO Gold
2 GARCIA TRELLES, ÁGORA KDO Silver
3 FERNANDEZ ZOLOTAREVA, EVA GOA Bronze
3 GONZÁLEZ LÓPEZ, ELISA KCE Bronze
5 GARCIA FERNANDEZ, LUCIA BKI Diploma

Kata Infantil Fem B

1 CHAPHIDZE LIPARTELIANI, ANASTASIA COM Gold
2 BURGOS JIMENEZ, NAROA COM Silver
3 SAINZ GUEVARA, ANA MARÍA COM Bronze
3 SANCHEZ TOLEDANO, AIDA ARE Bronze
5 FERNÁNDEZ VIDAL, NOA CKW Diploma
5 VALLE ITURRALDE, LLARA EKJ Diploma

Kata Juvenil Masc

1 ALVAREZ FERNANDEZ, IZAN GLK Gold
2 GARCIA COSTALES, ISMAEL GLK Silver
3 PELAEZ FERNÁNDEZ, JAVIER CKW Bronze
3 BOUSOÑO MARTIN, ENOL CKS Bronze
5 VENTOSA PEÑA, VICTOR CKS Diploma
5 EIRIS VIÑA, ALVARO COR Diploma

Kata Juvenil Fem

1 GONZALEZ DIAZ, NAIALA GLK Gold
2 FOUZI GARNICA, AISHA COM Silver
3 TEIXEIRA GREGORIO, NEREA CKS Bronze
3 ALVAREZ ALVAREZ, JIMENA ARE Bronze
5 LUEJE FERNANDEZ, DANIELA CKW Diploma
5 EXPÓSITO SECO, LOLA COM Diploma
7 RIVERA GARCÍA, AINARA KDO Diploma
7 TEJON FERNANDEZ, LEYRE GCO Diploma

Kata Cadete Masc

1 BARBA ÁLVAREZ, ALEX ARE Gold
2 MARIN MEDINA, RAÚL COM Silver
3 ARANGO LOPEZ, EDUARDO CKS Bronze
3 GAYOL ALONSO, MARIO CKS Bronze
5 GARCÍA FERNÁNDEZ, LUCAS EAK Diploma
5 FERNÁNDEZ NORIEGA, JAVIER IÑG Diploma
7 URIBARRI BOUZA, ARITZ ARS Diploma
7 FERNANDEZ CALZON, YERAI BKI Diploma

Kata Cadete Fem

1 ANIEVAS VAZQUEZ, IRENE COM Gold
2 DEL ARBOL IGOA, LEYRE COM Silver
3 GARCIA VILLEGAS, LUCIA KDO Bronze
3 PALLEIRO CARBALLO, BEATRIZ CKW Bronze
5 BAPTISTA MILENTESCU, MARÍA ESTEFANÍA ARE Diploma
5 GARCIA MENENDEZ, SELENE GCO Diploma
7 CORREIA, LEONOR GCV Diploma

Kata Senior Masc

1 ORNIA GÓMEZ, MIGUEL TKM Gold
2 FEO CABO, VICTOR ELO Silver
3 LANDA GARRO, XABIER ARJ Bronze
3 BÁRCENA GONZÁLEZ, ENOL COM Bronze
5 RUIZ RUIZ, JOSE LUIS COM Diploma
5 SÁNCHEZ MÉNDEZ, MARCOS IÑG Diploma

Kata Senior Fem

1 ROTGER ALZINA, IRENE MOT Gold
2 GARCÍA CIMADEVILLA, ITZEL ELO Silver
3 GARCÍA BALDOR, CRISTINA GMT Bronze
3 AYÚCAR ARCAUZ, BIDANE COM Bronze
5 LLAMAZARES MENÉNDEZ, DEVA CKS Diploma

Kata Vet5 Masc 35-49

1 GIL DIAZ, ALEJANDRO EKM Gold
2 GONZÁLEZ PEREZ, DANIEL EKM Silver
3 MORAN LLANEZA, DANIEL FBD Bronze
3 PEREZ CORTE, IGNACIO FBD Bronze
5 DÍAZ TORREALDEA, JOSÉ AVELINO IÑG Diploma

Kata Vet5 Fem 35-49

1 ROTGER ALZINA, IRENE MOT Gold
2 JUNQUERA ACEBES, CARMEN GOA Silver
3 GARCIA CALVO, EVA BKI Bronze

Kata Vet7 Masc ≥50

1 GONZÁLEZ MAGADAN, JOSE ANTONIO EKM Gold
2 LOPES, TOZE GCV Silver
3 FINS, VITOR GCV Bronze
3 LANDA ECHEVERRIA, PEDRO LUIS ARJ Bronze
5 SILVA, FERNANDO GCV Diploma

Kumite

Kumite Alevín Masc <34kg

1 DIAZ PEREZ, IZAN ARE Gold
2 MATEO DAVID, ERIC EAK Silver
3 HUERTA MARTÍNEZ, JOSÉ LUIS EAK Bronze
3 DE LA TORRE SUAREZ, GONZALO GLK Bronze
5 GONZALEZ GONZALEZ, PABLO GLK Diploma
5 MELE ARGÜELLES, MARIO GLK Diploma

Kumite Alevín Fem <32kg

1 SUÁREZ RODRÍGUEZ, CELIA GLK Gold
2 GARCÍA FERNÁNDEZ, SOFIA EAK Silver
3 MELE ARGÜELLES, LAURA GLK Bronze
3 MENDONÇA GARCIA, SABELA GLK Bronze
5 ALPERI FEIJO, ALBA CKW Diploma
5 REBOLO CARNERO, CLAUDIA KCG Diploma

Kumite Alevín Fem >32kg

1 ALVAREZ FERNANDEZ, INARA GLK Gold
2 ARGUELLES MARTINEZ, CATALINA GLK Silver
3 SÁNCHEZ MENDOZA, ÁNGELA CKW Bronze
3 GONZALEZ AMORTEGUI, MARIANA GLK Bronze

Kumite Infantil Masc <35kg

1 CASAS FONSECA, MARIO ARE Gold
2 RIBEIRO CABAL, DIEGO ARE Silver
3 BLANCO GONZALEZ, LUIS GLK Bronze
5 PIÑEIRO DÍAZ, DANIEL KCG Diploma
5 MENDEZ, IZAN CKW Diploma

Kumite Infantil Masc >35kg

1 BARBA ALVAREZ, HUGO ARE Gold
2 BERMEJO LAGE, DIEGO COR Silver
3 FERNÁNDEZ BARRIGA, JOEL COR Bronze
3 VÁZQUEZ VILA, RAÚL KCG Bronze
5 PRIEDE BARRIGA, NOEL COR Diploma
5 ALPERI FEIJO, ARTURO CKW Diploma
7 GARCIA IASCIUC, DANIEL ARE Diploma

Kumite Infantil Fem <36kg

1 SUÁREZ LÓPEZ, CELIA ARE Gold
2 CERNUDA SUÁREZ, DANIELA COR Silver
3 RODRIGUEZ GIL, ILENA COR Bronze
3 SANCHEZ TOLEDANO, AIDA ARE Bronze
5 ALVAREZ MENDEZ, SOFIA GLK Diploma
5 SANCHEZ MENDOZA, DIANELA CKW Diploma

Kumite Infantil Fem >36kg

1 DIAZ CARRIO, MELISSA CKW Gold
2 SAINZ GUEVARA, ANA MARÍA COM Silver
3 FERNÁNDEZ VIDAL, NOA CKW Bronze
3 VALLE ITURRALDE, LLARA EKJ Bronze

Kumite Juvenil Masc <48kg

1 GUEDES, RODRIGO GCV Gold
2 SUAREZ SOLIS, ILLAN COR Silver
3 ALVAREZ TEMPRANO, YERAY CKW Bronze
3 PELAEZ FERNÁNDEZ, JAVIER CKW Bronze
5 ALVAREZ FERNANDEZ, IZAN GLK Diploma
5 EIRIS VIÑA, ALVARO COR Diploma
7 GARCÍA ALONSO, SAÚL ARE Diploma

Kumite Juvenil Masc >48kg

1 MARCHAN IGLESIAS, IZAN FBD Gold
2 RAGOZA, OLEKSII ARE Silver
3 MARTINEZ SUAREZ, NICOLAS GLK Bronze
3 GARCIA COSTALES, ISMAEL GLK Bronze
5 ALONSO PEREZ, DAMASO GLK Diploma
5 CASTELEIRO SUAREZ, MATEO GLK Diploma

Kumite Juvenil Fem <42kg

1 RIERA ACEBEDO, CARLOTA GLK Gold
2 FERNANDEZ TERRON, YAIZA GLK Silver
3 EXPÓSITO SECO, LOLA COM Bronze
3 RODRIGUEZ FERNANDEZ, SARA ARE Bronze
5 ALVAREZ ALVAREZ, JIMENA ARE Diploma

Kumite Juvenil Fem >42kg

1 ARIAS ALFONSO, DORA FBD Gold
2 AISSANI ZEGGANE, SARA GLK Silver
3 PEREZ GONZALEZ, AITANA GLK Bronze
3 LEÓN GARCÍA, LIDIA COR Bronze
5 GONZÁLEZ MORCILLO, HELENA COM Diploma
5 FERNANDEZ GONZALEZ, LEYRE GLK Diploma

Kumite Cadete Masc <57kg

1 FERNANDEZ RODRIGUEZ, ADRIAN GLK Gold
2 FALL FALL, HABIB GMT Silver
3 BARBA ÁLVAREZ, ALEX ARE Bronze
3 RIERA ACEBEDO, AARON GLK Bronze
5 FERREIRA, DIOGO GCV Diploma
7 FERNANDEZ CALZON, YERAI BKI Diploma
7 GARCÍA FERNÁNDEZ, LUCAS EAK Diploma

Kumite Cadete Masc >57kg

1 MARTINS, HENRIQUE GCV Gold
2 GOMEZ ALONSO, JUAN BKI Silver
3 GONZALEZ AMORTEGUI, JUAN DIEGO GLK Bronze
3 DIAZ HUERTA, DAVID GLK Bronze
5 CASTROSIN RODRIGUEZ, ISMAEL GLK Diploma
5 FERNANDEZ PEREZ, ALVARO ARE Diploma

Kumite Cadete Fem >47kg

1 FERNANDEZ PEREZ, IRENE ARE Gold
2 FEO CABO, ANDREA ELO Silver
3 FERNANDEZ TERRON, NEREA GLK Bronze
3 RIEGA SUAREZ, ROMINA ARE Bronze
5 MORAN ROMAN, SARA FBD Diploma
5 CORREIA, LEONOR GCV Diploma
7 VÁZQUEZ VILA, NEREA KCG Diploma

Kumite Junior Masc <68kg

1 ALVAREZ RODRIGUEZ, HUGO GLK Gold
2 FERNANDEZ MAZA, PAUL COL Silver
3 FEO CABO, VICTOR ELO Bronze
3 RUIZ RUIZ, JOSE LUIS COM Bronze
5 GONZALEZ GONZALEZ, MIGUEL GLK Diploma
5 SIERRA GONZÁLEZ, FERNANDO GMT Diploma
7 GANCEDO MONTESERIN, DANIEL EKM Diploma

Kumite Junior Masc >68kg

1 ARENAS ZAPATA, RUBEN ARE Gold
2 MENENDEZ ALBOR, DANIEL FBD Silver
3 ECHEVARRIA LAVIN, MANUEL COL Bronze
3 VAZQUEZ TAUKAC, ADRIAN GLK Bronze
5 SÁNCHEZ BAUDIN, PABLO GMT Diploma

Kumite Junior Fem <53kg

1 FERNANDEZ FERNANDEZ, MARIA GLK Gold
2 CORDERO SANCHEZ, IRENE ARE Silver
3 OBAYA MAESTRO, IRENE CDG Bronze

Kumite Junior Fem >53kg

1 DIEGO PEÑA, LUCIA GLK Gold
2 RENTERÍA RANERO, SHEIMA COM Silver
3 RUIZ RUIZ, ALEJANDRA COM Bronze
5 RUIZ MORALES, CANDELA EKM Diploma
5 LOBO GALLEGO, PAULA BUA Diploma

Kumite Senior Masc <67kg

1 CORUJO AZNAR, ANGEL FBD Gold
2 GUTIERREZ BARQUÍN, AARÓN FBD Silver
3 ASENJO FERNANDEZ, SERGIO EKM Bronze
3 SUAREZ SOLIS, PELAYO COR Bronze
5 TEMPLADO GARCIA, PELAYO COR Diploma
5 MUÑOZ, ALEX BZN Diploma

Kumite Senior Masc >67kg

1 FERNANDEZ MONTEIRO, ADRIAN GLK Gold
2 ARANGO RODRIGUEZ, DANIEL GLK Silver
3 MORAN LLANEZA, DANIEL FBD Bronze
3 RAMOS ARRIBAS, DAVID CKW Bronze

Kumite Senior Fem <55kg

1 DOSAL GONZALEZ, CECILIA GLK Gold
2 SANCHEZ VAZQUEZ, NATALIA ARE Silver
3 CASADO SUAREZ, CAROLINA COR Bronze

Kumite Senior Fem >55kg

1 CAÑETE MAZON, NAIARA GLK Gold
2 GIL ALVAREZ, ADRIANA ARE Silver
3 GARCÍA BALDOR, CRISTINA GMT Bronze
3 TEMPLADO GARCÍA, MIRANDA COR Bronze


KarateScoring • 2007 - 2024