Podios

Kata

Kata Junior Masc

1 MUÑOZ DE LA FLOR, ISMAEL KUM Gold
2 MARTIN MONTENEGRO, IVAN KUM Silver
3 GALAN LACON, ALEJANDRO OLP Bronze
3 MAYORGA MERINO, SANTIAGO DANIEL SKD Bronze
5 RODRIGUEZ-FLORES GARCIA, ADRIAN KZK Diploma
5 PARRA RAMIREZ, MARIO GLP Diploma
7 ESPARZA ASIAIN, GONZALO KYD Diploma
7 ARRIBAS RODRIGUEZ, JOSE Mª KYD Diploma

Kata Junior Masc Discapacidad Intelectual K22

1 MARTIN CAMAÑO, IVAN KDK Gold
2 MONJO MARTIN, ANDRES POZ Silver

Kata Sub21 Masc

1 GARCIA CUADRADO, OSCAR KYD Gold
2 BALBUENA CISNEROS, SALVADOR GRT Silver
3 CAO CALVO, PABLO KCR Bronze
3 CATALÁN CARREIRA, ALEJANDRO KUM Bronze
5 JURADO GUZMÁN, FRANCISCO JAVIER KYD Diploma
5 LOZANO FERNÁNDEZ, ANTONIO KUM Diploma
7 BAZO SOLORZANO, EDUARDO STE Diploma
7 BAZO SOLORZANO, ENRIQUE STE Diploma

Kata Sub21 Masc Discapacidad Intelectual K21

1 FONT RIPOLLES, LUIS KDK Gold

Kumite

Kumite Junior Masc <55kg

1 ALVAREZ RODRIGUEZ, HUGO GLK Gold
2 OCIO, ADRIAN FIT Silver
3 HERNANDEZ OVEJERO, YAGO NIS Bronze
3 PEREZ ALGABA, SERGIO OKI Bronze
5 PRIETO ALVAREZ, JULIO SHO Diploma
5 GARCIA ABDELMOULA, ADAM FNG Diploma
7 SANCHEZ DE MIGUEL, XABIER ORI Diploma
7 LOPEZ MATEOS, ANTONIO WAS Diploma

Kumite Junior Masc <61kg

1 FERNANDEZ MAZA, PAUL COL Gold
2 FERNÁNDEZ PERIS, SANTIAGO KYI Silver
3 MOLINA JAREÑO, RUBEN KDK Bronze
3 FERNANDEZ FERNANDEZ, IAN ORI Bronze
5 MAYORGA MERINO, SANTIAGO DANIEL SKD Diploma
5 FEO CABO, VICTOR ELO Diploma
7 JORGE HERNANDEZ, ADAY ISA Diploma
7 MUÑOZ PLAZA, DANIEL SKD Diploma

Kumite Junior Masc <68kg

1 SHOTTE CABELLO, ZSAMORAN CJA Gold
2 RODRIGUEZ MARTIN, FRANCISCO LEA Silver
3 MONZINO FEDERICI, HIRO ART Bronze
3 BARCIA MOSQUERA, ADRIAN BUN Bronze
5 BRAZALES CERRATO, IVAN SKD Diploma
5 SOLER RUIZ, JOSE NIN Diploma
7 SOTOS BORRAS, NACHO KPB Diploma
7 HEREDIA GALAN, VICTOR BKA Diploma

Kumite Junior Masc <76kg

1 SANCHEZ TOME, DANIEL NIS Gold
2 TORRES MORENO, ANTONIO LEA Silver
3 GARCIA-GIL BLAZQUEZ, MARCOS SKD Bronze
3 VILCHEZ FERNANDEZ, MARCOS GOD Bronze
5 LOPERA ARROYO, JUAN SVI Diploma
5 BADRA SANTIAGO, ALEJANDRO KCT Diploma
7 MAGAÑA GALVEZ, JUAN AKA Diploma
7 BOYD RIVAS, JAY FNG Diploma

Kumite Junior Masc >76kg

1 JIMENEZ DIAZ, ALEJANDRO WAS Gold
2 HURTADO CAÑIZO, SAMUEL ABD Silver
3 CIOBANU, ROBER MARIAN SAN Bronze
3 MARTÍN ESPAÑA, RAMÓN ANTONIO CTR Bronze
5 IVAN ILIE, DANIEL LEA Diploma
5 GRANADOS AYALA, JUAN MIGUEL TEC Diploma
7 NIETO ORDOÑEZ, JAVIER SVI Diploma

Kumite Sub21 Masc <60kg

1 PRIMICIA VELASCO, URKO ADK Gold
2 CHADLI EL BAGHADADI, ANAS GSS Silver
3 GUTIERREZ BARQUÍN, AARÓN FBD Bronze
3 CANCELO SÁNCHEZ, SIMÓN TEO Bronze
5 ANDRES TOVAR, GUILLERMO SHU Diploma
5 EXPÓSITO FERRAGUT, CARLOS KRC Diploma
7 OSUNA ABADIAS, RAÚL SHU Diploma
7 GONZÁLEZ MORAL, HUGO SHM Diploma

Kumite Sub21 Masc <67kg

1 GOMEZ CAMPANARIO, IVAN KYD Gold
2 MARTÍNEZ BENCHID, FERNANDO AKRAME SAN Silver
3 GONZÁLEZ TELLEZ, DAVID GAM Bronze
3 RIOS GARCIA, VICTOR KAM Bronze
5 PINAQUE GARCÍA, NICOLÁS CBA Diploma
5 CORUJO AZNAR, ANGEL FBD Diploma
7 PEREIRO ESTEVEZ, ANDER STA Diploma
7 GUTIÉRREZ FERNÁNDEZ, JOSÉ MANUEL DAK Diploma

Kumite Sub21 Masc <75kg

1 FERNANDEZ RODRIGUEZ, ROBERTO GLK Gold
2 RAMIREZ SMITH, MAX GRT Silver
3 RODRIGUEZ RODRIGUEZ, PEDRO OAK Bronze
3 NEILA MORA, ADRIAN SKD Bronze
5 FERRER REAL, IVAN KPB Diploma
5 TAMAYO, JULEN FIT Diploma
7 HERRERA GUTIÉRREZ, DYLAN ISA Diploma
7 GARCIA DE GARAYO, GORKA FIT Diploma

Kumite Sub21 Masc <84kg

1 GUTIERREZ MARQUES, BORJA GLK Gold
2 PEREZ JIMENEZ, ISMAEL CMJ Silver
3 CARNICERO CAÑIBANO, MARIO SKD Bronze
3 BAZO SOLORZANO, ENRIQUE STE Bronze
5 MOLINA PAREJA, SAMUEL ALM Diploma
5 BAZO SOLORZANO, EDUARDO STE Diploma
7 RODRIGUEZ MESA, ADRIAN MANUEL HAL Diploma
7 TEJERA GÓMEZ, DANIEL HAL Diploma

Kumite Sub21 Masc >84kg

1 HERNANDEZ FERMIN, RODRIGO KDK Gold
2 TSYBULSKYY, NICOLAS CKM Silver
3 MARCOS DE LA IGLESIA, SAMUEL BUV Bronze
3 SANCHEZ JIMENEZ, ANTONIO SKO Bronze
5 KSIRI EL MEHDAOUI, NABIL CTR Diploma
5 DEL ROSARIO VIZCAÍNO, ANTONIO GSS Diploma
7 FERNÁNDEZ ESPINO, SAULO HAL Diploma


KarateScoring • 2007 - 2024